تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۷
 

پاکسازی هزار و ۴۰۰ کیلومتر مربع مساحت اشغالی در مثلث « حلب - ادلب - حماه »/ بازگشت امنیت به مسیر دمشق - حلب پس از ۵ سال

Share/Save/Bookmark
 
نیروهای جبهه مقاومت درروز نخست عملیات با پشتیبانی جنگنده های روسی توانستند ۴۰شهرک را از وجود عناصر تروریستی جبهه النصره و داعش پاکسازی کنند و مساحتی در حدود ۱۵۰ کیلومتر مربع رابه کنترل خود در بیاورند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: نیروهای جبهه مقاومت از صبح روز سه شنبه عملیاتی را برای پاکسازی معدود مناطق تحت اشغال تروریست های محاصره شده در جنوب استان حلب، شمال شرق استان حماه و جنوب شرق استان ادلب آغاز کردند.
نیروهای جبهه مقاومت در روز نخست عملیات با پشتیبانی جنگنده های روسی توانستند ۴۰ شهرک را از وجود عناصر تروریستی جبهه النصره و داعش پاکسازی کنند و مساحتی در حدود ۱۵۰ کیلومتر مربع را به کنترل خود در بیاورند.
در دومین روز عملیات، عناصر تروریستی شکست سنگین دیگری را متحمل شدند و ۴۵ شهرک دیگر در مثلث «حلب - ادلب - حماه»   به کنترل نیروهای جبهه مقاومت درآمد؛ در این عملیات مساحت  ۷۰۰ کیلومتر مربعی به طور کامل پاکسازی شد.
نقشه میدانی دمشق - حلب
در همین رابطه گزارش دیگری از مشرق را بخوانید:
از خط و نشان برای جبهه مقاومت تا سوختن در تب شکست‌های بدون پایان + تصاویر
آزادی جنوب شرق استان ادلب دستاورد دیگر نیروهای جبهه مقاومت در سومین روز عملیات بود؛ روز گذشته ۲۴ شهرک از اشغال عناصر تروریستی خارج شد و  مساحتی در حدود ۱۳۰ کیلومتر مربع به کنترل نیروهای جبهه مقاومت درآمد.
به گزارش مشرق، در جریان عملیات روز گذشته نیروهای جبهه مقاومت حدود ۹۵ درصد مناطق آلوده در مثلث « حلب - ادلب - حماه» از اشغال عناصر تروریستی خارج شد و شمارش معکوس برای تامین امنیت مسیر انتقال نیرو و تجهیزات از مرکز به شمال سوریه به صدا درآمد.
از صبح امروز، (جمعه) آخرین مرحله عملیات پاکسازی مناطق تحت اشغال تروریست های محاصره شده در جنوب استان حلب و شمال شرق استان حماه آغاز شد و نیروهای جبهه مقاومت پس از درگیری های سنگین چند ساعته تواننستند ۱۸ منطقه را به کنترل خود در بیاورند.
یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق از آزادی ۱۲۰ کیلومتر مربع از مساحت اشغالی در این محور خبر داد و گفت: با پاکسازی های صورت گرفته، تمامی مناطق آلوده در جنوب استان حلب و شمال شرق حماه به کنترل نیروهای جبهه مقاومت درآمد.
در همین رابطه گزارش دیگری از تحولات منطقه را در مشرق بخوانید:
تحولات غوطه شرقی پس از حملات سنگین خمپاره‌ای تروریست ها به دمشق + تصاویر و نقشه میدانی
«سروج، معقر شمالی، معقر جنوبی، ابوعجوه شرقی، ابوعجوه غربی، معر جنوبی، معر شمالی، مویلح، ارتوازیه مخلف و ...» مناطقی به شمار می آیند که در جریان آخرین مرحله عملیات از اشغال تروریست ها خارج شدند.
نیروهای جبهه مقاومت پیشتر ۲۰۰ کیلومتر مربع از مساحت تحت اشغال تروریست های محاصره شده را در جنوب استان حلب، شمال شرق استان حماه و جنوب شرق استان ادلب پاکسازی کرده بودند و  در جریان عملیات ۴ روز گذشته هم مساحت هزار و ۲۰۰ کیلومتر مربع را به کنترل خود درآوردند. مسیرهای اصلی برای انتقال نیرو و تجهیزات از مرکز به شمال سوریه از شمال شرق استان حماه و جنوب استان حلب می گذرد و با پاکسازی هزار و ۴۰۰ کیلومتر مربع از مساحت اشغالی، امنیت این مسیر مهم پس از ۵ سال به طور کامل تامین شد.د
کد مطلب: 396169
مرجع : مشرق