تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۱
 

شهیدی که پس از 35 سال هزاران نفر را به تالار وزارت کشور کشاند

Share/Save/Bookmark
مراسم یادواره شهید ابراهیم هادی و ۳۰۰ شهید کانال کمیل و حنظله در تالار بزرگ وزارت کشور برگزار شد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: مراسم یادواره شهید ابراهیم هادی و 300 شهید کانال کمیل و حنظله با عنوان «یاد یاران آسمانی»، شب گذشته با حضور جمع کثیری از جوانان و عاشقان شهدا و شهید ابراهیم هادی در تالار بزرگ وزارت کشور برگزار شد.حضور جمعیت در این مراسم به‌حدی بود که دقایقی قبل از شروع، سالن 5 هزار نفری وزارت کشور مملو از جمعیت شد و عده زیادی از میهمانان روی زمین سالن نشستند. پیشانی تمامی میهمانان نیز به سربند «یا فاطمة الزهرا(س)» منقش شده بود و جلوه زیبایی را به مراسم داده بود.در ابتدای مراسم، پس از قرائت قرآن و سرود جمهوری اسلامی ایران، گروه تواشیح و مدیحه‌سرایی محراب به‌روی سن حاضر شده سرود شهید ابراهیم هادی را اجرا کردند.پس از آن علی‌اکبر رائفی‌پور سخنران این مراسم پشت تریبون حاضر شد و به ایراد سخنرانی پرداخت. او با اشاره به اینکه "برای رسیدن به خداوند راهی جز قدم گذاشتن در راه جهاد نداریم"، گفت: اگر بخواهیم راهی را که شهدا رفتند برویم باید در راه صراط مستقیم ‌باشیم، و برای قرار گرفتن در این مسیر باید به همه موارد توجه داشته باشیم.

وی ادامه داد: کامل‌ترین و نمونه‌ترین انسان‌ها اهل‌بیت(ع) هستند و باید از آن‌ها درس گرفت و یک درجه پایین‌تر شهدا هستند، شهدایی که برای اینکه به دنیا وابسته نشوند حتی عکس فرزندشان را نگاه نمی‌کردند.رائفی‌پور با بیان اینکه شهدا رفتند تا اسلام بماند، افزود: شهدای ما برای زنده نگه داشتن اسلام در جبهه‌ها حضور پیدا کردند و بدون هیچ‌ چشم‌داشتی جان خود را فدای دینشان کردند.این استاد دانشگاه گفت: امروز شهدای مدافع حرم راه شهدای دفاع مقدس را در پیش گرفتند و در راه جهاد قرار دارند.

وی با ابراز اینکه شهدا دنبال این نبودند که دیگران آنها را ببینند و به‌دنبال سخنرانی نبودند و دنبال رضایت خداوند بودند، خاطرنشان کرد: شهید ابراهیم هادی هم از همان شهدایی بود که برای رضای خدا کارهایش را انجام می‌داد.رائفی‌پور با بیان پرسش که چه‌کسی محسن حججی را می‌شناخت، گفت: این شهید والامقام کاری کرد که دنیا وی را شناخت و کاری کرد که جوانان زیادی شیفته وی شوند.این استاد دانشگاه گفت: امروز ابراهیم هادی توانسته جوانان زیادی را اصلاح کند و این نشان می‌دهد شهدا زنده هستند.

وی با تأکید به اینکه "باید تأسف خورد که بعضی از مواقع شهدا را فراموش می‌کنیم"، ادامه داد: شهدا راه سعادت را به ما نشان دادند و ما باید این راه را درک کنیم و در آن قدم بگذاریم.
مداحی و مرثیه‌سرایی امیر عباسی یکی دیگر از بخش‌های این یادواره بود که حال‌وهوای مراسم را زهرایی کرد. پس از پخش کلیپ سخنان امام خامنه‌ای در خصوص شخصیت شهید ابراهیم هادی، علیرضا دلبریان جانباز و راوی دوران دفاع مقدس به‌روی سن حاضر شد و با لهجه خاص خود به روایتگری آن دوران حماسه‌ساز پرداخت.

در ادامه این یادواره، محمد انصاری و وحید امیری بازیکنان فوتبال تیم ملی ایران که در این مراسم حضور داشتند، به‌روی سن آمدند. محمد انصاری که مدیر مدرسه فوتبال شهید ابراهیم هادی نیز هست در سخنانی گفت: وجه اشتراک بین شهید ابراهیم هادی و ما ورزشکار بودن و اخلاق ورزشی این شهید والامقام است که باید به این موضوع بین ورزشکارهای ایرانی توجه شود.او گفت: کمترین کاری که می‌توانستم در این مسیر انجام دهم این بود که مدرسه فوتبالی به نام شهید ابراهیم هادی تأسیس کنم تا علاوه بر تربیت فوتبالیست‌های جوان آنها را با سبک زندگی و منش شهدا و شهید هادی آشنا کنم.

وحید امیری بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان و از دوستان صمیمی محمد انصاری نیز در سخنانی به ویژگی‌های رفتاری و اخلاقی شهید ابراهیم هادی اشاره کرد و گفت: در این مدتی که با محمد انصاری دوست هستم در رفتار و منشش مشاهده می‌کنم که تمام زندگی خود را وقف شهید ابراهیم هادی کرده است.

پس از بیان این سخنان، از چند نفر از دانش‌آموزان نمونه مدرسه فوتبال شهید هادی نیز تقدیر شد. تقدیر از خانواده شهیدان مصطفی صدرزاده، مرتضی عطایی، محرم ترک، ساعدی، مطلق و علیرضا کریمی توسط خانواده شهید ابراهیم هادی پایان‌بخش این مراسم بود.

در انتهای مراسم قرار بود که فیلم سینمایی تنگه ابوقریب به‌نمایش درآید که با موافقت ابراهیم حاتمی‌کیا، فیلم سینمایی به‌وقت شام از فیلم‌های حاضر در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر به‌نمایش درآمد که در پایان این فیلم تحسین میهمانان را به‌همراه داشت.

شهید ابراهیم هادی با نام کامل ابراهیم هادی‌پور متولد ۱ اردیبهشت ۱۳۳۶ تهران که در تاریخ ۲۲ بهمن ۱۳۶۱ در عملیات والفجر مقدماتی به شهادت رسید.د
کد مطلب: 396213
مرجع : تسنیم