تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۰
 

اعلام جنگ "صیادان داعش" به آمریکا

Share/Save/Bookmark
نیروهای همپیمان ارتش سوریه موسوم به «صیادان داعش» اعلام کردند که حملات اخیر آمریکا به آنان دردیرالزور در حمایت از داعش و کُردها بوده و از امروز دیگر این دو گروه برای آنان هیچ تفاوتی نخواهند داشت.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: نیروهای همپیمان ارتش سوریه موسوم به «صیادان داعش» اعلام کردند که حملات اخیر آمریکا به آنان دردیرالزور در حمایت از داعش و کُردها بوده و از امروز دیگر این دو گروه برای آنان هیچ تفاوتی نخواهند داشت.

19 بهمن ماه جاری بود که منابع خبری از حمله ائتلاف آمریکا به نیروهای همپیمان ارتش سوریه در استان دیرالزور در شرق سوریه خبر دادند.

در جریان حملات مذکور، بیش از 100 تن از نیروهای هم‌پیمان ارتش سوریه در شرق رود فرات کشته شدند.

ائتلاف آمریکا هم در خصوص این تجاوز آشکار مدعی شد که این حمله در دفاع از نیروهای موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» بوده است.

«فرانتز کلینتسوریچ» معاون رئیس کمیته امنیت و دفاع شورای فدراسیون روسیه در واکنش به این حمله تأکید کرد که چنین اقدامی از سوی ائتلاف بین‌المللی آمریکا همسو با قوانین بین‌المللی نیست و بدون شک، تجاوزی بی‌سابقه است.

اما نیروهای موسوم به «SIS Hunter» یا صیادان داعش امروز دوشنبه 23 بهمن ماه درباره جزئیات بیشتر این تجاوز آمریکا بیانیه ای منتشر کردند.

به گزارش روزنامه الوطن سوریه، این نیروها تأکید کردند که در هفتم فوریه جاری (18 بهمن) اطلاعاتی دریافت کردند که از حضور گروههای وابسته به داعش در نزدیکی شهرک «الصوره» حکایت داشت؛ شهرکی که در تسلط نیروهای دموکراتیک قرار دارد.
صیادان داعش اعلام کردند که در پی حملات آمریکا بیش از 20 نفر از نیروهای خود را از دست دادند و شمار زیادی از نیروهای ارتش سوریه نیز کشته شدند.

در پایان این بیانیه آمده است: «اعلام میکنیم که نیروهای دموکراتیک مسئول شهادت نیروهای ما و نیروهای سوریه هستند. آنان با داعش علیه هویت و ملت سوریه دست به توطئه زدند و این عروسک دیگر ابزاری برای اشغال هر چه بیشتر اراضی سوریه نیست. از امروز، دیگر برای ما عناصر داعش و نیروهای کُرد هیچ فرقی با هم ندارند و هر دو تروریستی هستند. لذا به آنان حمله خواهیم کرد و همان گونه که افراد مسلح داعش را در سراسر خاک سوریه صید میکنیم، آنان را نیز صید خواهیم کرد».

صیادان داعش نیز نیروهای روسی و سوری هستند که برای عملیات علیه داعش و کشتن عناصر این گروه آموزش دیده‌اند.د
کد مطلب: 396297
مرجع : فارس