تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۲
 

کنجکاوی ترامپ درباره چرچیل

Share/Save/Bookmark
به تازگی مشخص شده که دونالد ترامپ از ترزا می‌ درخواست کرده است در صورت سفر به انگلیس، از پناهگاه سِری چرچیل در جنگ جهانی دوم هم بازدید کند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: به گزارش اکسپرس،به نظر می رسد که ترامپ به شدت تحت تأثیر فیلم «تاریک ترین ساعت» قرار گرفته است که در آن «گری الدمن»، هنرپیشه انگلیسی نقش «وینستون چرچیل»، نخست وزیر پیشین انگلیس را بازی می کند.

به نوشته اکسپرس، سفر ترامپ به انگلیس که تاکنون چندین بار به دلایل مختلف از جمله اعتراضات گسترده در لندن به تعویق افتاده بود، قرار است بین 5 تا 8 اکتبر انجام شود.

یک منبع آگاه در دولت ترامپ روز گذشته اعلام کرد: او (ترامپ) دلش می خواهد از اتاق های جنگ چرچیل در طول جنگ جهانی دوم بازدید کند؛ زیرا به شدت تحت تأثیر فیلم تاریکترین ساعت قرار گرفته است.

یک مقام ارشد کاخ سفید اعلام کرد که هم اکنون برنامه ریزی ها برای سفر ترامپ به انگلیس در مراحل اولیه قرار دارد؛ اما احتمال تعیین زمانی برای بازدید رئیس جمهور آمریکا از این اتاق های جنگ وجود دارد.

ترامپ تاکنون بارها اقدامات چرچیل را تحسین کرده است. وی حتی زمانی که به عنوان رئیس جمهور آمریکا وارد کاخ سفید شد، مجسمه وینستون چرچیل را مجددا در دفتر کار خود در کاخ سفید نصب کرد. مجسمه چرچیل در دوره باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا به سفارت انگلیس بازگردانده شده بود و به جای آن مجسمه مارتین لوتر کینگ، رهبر جنبش مدنی سیاهپوستان آمریکا نصب شد.

مایک هوکابی، سیاستمدار جمهوری خواه آمریکا پیشتر ترامپ را با وینستون چرچیل مقایسه کرده بود. وی در حساب توییتر خود نوشت: چرچیل از سوی حزب خود، حزب مخالف و مطبوعات مورد نفرت واقع شده بود. پادشاه (پدر ملکه کنونی انگلیس) او را شخصی بی پروا می دانست و به خاطر خودسری هایش مردم او را تحقیر می کردند. اما برخلاف نویل چمبرلین، نخست وزیر دیگر انگلیس، او عقب نشینی نکرد. ما 8 سال شخصی مثل نویل چمبرلین را در آمریکا داشتیم. اما دونالد ترامپ بیشتر شبیه به چرچیل است.

فیلم «تاریکترین ساعت» رهبری چرچیل را در سال 1940 در زمان حمله آلمان به بلژیک و هلند به تصویر می کشد.

پناهگاه جنگ چرچیل که در شهر وست مینستر انگلیس قرار دارد، نخستین بار از سوی مارگارت تاچر، نخست وزیر سابق این کشور در سال 1984 به روی عموم بازگشایی شد.
د
کد مطلب: 396300
مرجع : باشگاه خبرنگاران