تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۱
 

بانک‌های سوئیسی با آل سعود راه نیامدند

Share/Save/Bookmark
بسیاری از بانک‌های سوئیس با درخواست مسئولان سعودی مبنی بر تحویل سپرده‌های افراد بازداشت شده در ارتباط با پرونده فساد به دولت عربستان، مخالفت کردند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: به گزارش پایگاه خبری «عربی 21»، یک روزنامه سوئیسی فاش کرد که بسیاری از بانک های معروف این کشور با درخواست مسئولان سعودی مبنی بر تحویل سپرده های افراد بازداشت شده در ارتباط با پرونده مبارزه با فساد مخالفت کردند.

روزنامه فرانسوی زبان لوتون در توضیح این مطلب نوشت: تلاش های مسئولان سعودی برای برداشت سپرده های این افراد با شکست روبه رو شد.
همچنین یکی از تاجران سعودی مقیم اروپا ضمن اشاره به تماس با افرادی که در ارتباط با پرونده مبارزه با فساد بازداشت شده اند، گفت، آنچه در این خصوص گفته می شود تسویه حساب‌های شخصی و جنگ بین خاندان حاکم سعودی و شاهزادگان است.

به نوشته لوتون عربستان تلاش کرد شاهزاده «جوهره الابراهیم» همسر سابق و مورد علاقه فهد بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه پیشین سعودی را که در قصری بزرگ در ژنو اقامت دارد و از آنجا ثروت دهها میلیارد دلاری خود را مدیریت می کند، به کشور بازگرداند اما وی با بازگشت به کشورش مخالفت کرد از همین رو مسئولان سعودی سه تن از برادرانش که تاجر بوده و در زمان ملک فهد افرادی با نفوذ بودند، دستگیر کرد.

یکی از سه تن ولید الابراهیم است که پس از دستگیری ناچار شد از بخشی از ثروتش صرف نظر کرده و علاوه بر این دولت را در سرمایه مجموعه «ام. بی. سی» شریک کند.

این روزنامه همچنین فاش کرد که دهها تاجر و شاهزاده و نیز وزیران سابق سعودی به پاریس و لندن پناهنده شده اند و 20 نفر از یک خانواده سعودی نیز راهی ژنو شدند و درآنجا اقامت گرفتند.


د
کد مطلب: 396302
مرجع : تسنیم