تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۳
 

موسسات خیریه انگلیس حاشیه ساز شدند

Share/Save/Bookmark
داده‌های اخیر نشان می‌دهد ۱۲۰ نفر از کارکنان مؤسسه‌های خیریه انگلیس در سال گذشته میلادی به آزار و اذیت جنسی متهم شده اند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: به گزارش ایندیپندنت،داده های جمع آوری شده از چندین آژانس خیریه انگلیس حاکی از آن است که در مؤسسه امدادرسانی «آکسفام»، 87 مورد سوء استفاده جنسی بین آوریل 2016 تا مارس 2017 گزارش شده است. در مؤسسه خیریه «نجات کودکان» هم 31 مورد سوء استفاده جنسی ذکر شده است. «کمیته بین المللی صلیب سرخ» هم تأیید کرد که چندین مورد آزار جنسی در این سازمان در انگلیس گزارش شده است.

این آمارهای جدید از فساد اخلاقی کارکنان مؤسسات خیریه انگلیس در حالی منتشر شده است که روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی از رسوایی اخلاقی کارکنان مرکز خیریه آکسفام در جریان زلزله هائیتی پرده برداشت. بر اساس این گزارش، کارکنان این مرکز خیریه در جریان زلزله سال 2010 در هائیتی، به جای کمک به زلزله زدگان، بیشتر وقتشان را صرف خوشگذرانی خیابانی می کرده اند.

در گزارش نیویورک تایمز همچنین آمده است که ممکن است برخی از این قربانیان جنسی کودکان باشند.
به دنبال انتشار این گزارش، آکسفام اعلام کرد که چهار نفر از این کارکنان را بیرون کرده است و از سه نفرشان خواسته شده که از سمت خود استعفا دهند. زلزله هائیتی در سال 2010 رخ داد و بیش از 200 هزار کشته و میلیونها آواره بر جای گذاشت.


د
کد مطلب: 396308
مرجع : باشگاه خبرنگاران