تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۵
 

وزیردفاع آمریکا: ایران عامل اصلی همه مشکلات منطقه است!

Share/Save/Bookmark
بنا به گزارش «العربیه»؛ جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا در جمع خبرنگاران مدعی شد: ایران عامل اصلی مشکلات و بحران‌هایی است که منطقه خاورمیانه از آنها رنج می‌برد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: بنا به گزارش «العربیه»؛ جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا در جمع خبرنگاران مدعی شد: ایران عامل اصلی مشکلات و بحران‌هایی است که منطقه خاورمیانه از آنها رنج می‌برد.

این سخنان وزارت دفاع آمریکا در واکنش به تجاوز جنگنده‌های اسرائیل به حریم هوایی سوریه و سرنگونی جنگنده اف-16 روژیم صهیونیستی گفته شده‌ است.

جمیز متیس همچنین در اظهارات نخ نما شده خود مدعی شد: از نکات جالب توجه این که در هر نقطه‌ای از خاورمیانه مشکلی وجود دارد، ایران را پشت سر آن می‌بینی، چه در یمن، چه در بیروت و یا در سوریه، ایران همواره وجود دارد.

روز شنبه پدافند هوایی سوریه در پاسخی قاطعانه در واکنش به تجاوز جنگنده‌های اسرائیلی به حریم هوایی این کشور، جنگنده اف-16 این رژیم را ساقط کرد.

کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌های جداگانه‌ای با حمایت از تجاوز جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به خاک سوریه مدعی شدند که اسرائیل کاملا حق دارد تا از امنیت خود در برابر حق گونه تجاوزی دفاع کند. جیمز متیس اولین مقام رسمی دولت آمریکاست که از حمله متجاوزانه روز شنبه جنگنده‌های اسرائیل به سوریه حمایت می‌کند.


د
کد مطلب: 396341
مرجع : باشگاه خبرنگاران