تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۹
 

مسجدی: ایران از نتایج آرای مردمی در عراق حمایت می‌کند

Share/Save/Bookmark
سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد گفت: ایران ضمن حمایت از دموکراسی و برگزاری انتخابات آزاد در عراق بار دیگر حمایت خود را از نتائج آراء مردم اعلام می کند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: ایرج مسجدی عصر یکشنبه در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران در مراسم ویژه‌ای که در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد برگزار شد، به تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی و سیاست جمهوری اسلامی درباره مسائل بین‌المللی، منطقه‌ای و عراق پرداخت.

در این مراسم جمعی زیادی از مقامات لشکری و کشوری، نمایندگان پارلمان و شخصیت‌های سیاسی عراقی و سفرای خارجی در بغداد حضور داشتند.

به گزارش ایرنا، وی گفت: توافق هسته‌ای میان ایران و کشورهای پنج بعلاوه یک، بیانگر سیاست جمهوری اسلامی بر مبنای توافق بین‌المللی و نمونه‌ای موفق از تعامل با دیگر کشورها و دیپلماسی چند جانبه و در برگیرنده منافع جمعی است و می‌تواند بعنوان الگو برای حل بحران‌های بین‌المللی مورد توجه قرار گیرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد افزود: از نقطه نظر ایران، بحران‌های منطقه باید توسط دولت‌های منطقه حل و فصل شود و دخالت دولت‌های فرامنطقه‌ای در آن، حل و فصل آنها را پیچیده‌تر می‌کند.

مسجدی همچنین بر پایبندی جمهوری اسلامی به مبارزه با تروریسم تاکید کرد و گفت: در همین راستا و با درخواست عراق به تسریع شکست داعش کمک کردیم.

سفیر جمهوری اسلامی ایران یادآور شد: این حمایت برای درهم شکستن داعش نه تنها کمک به برقراری امنیت در عراق بلکه در جهت تعمیق ثبات و امنیت در منطقه و جهان بوده است.

وی ضمن تبریک مجدد پیروزی بر داعش به دولت و ملت عراق گفت: ایران همانگونه که در جنگ علیه تروریسم در کنار کشور دوست و همسایه خود بود در مرحله سازندگی نیز با تمام تجربه در کنار مردم و دولت عراق خواهد بود.

مسجدی خاطرنشان کرد: ایران ضمن حمایت از دموکراسی و برگزاری انتخابات آزاد در عراق بار دیگر حمایت خود را از نتائج آراء مردم اعلام می‌کند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: در روز جشن پیروزی انقلاب اسلامی در سفارت ایران در بغداد باید از مردم عراق که به حق مهمان نوازترین و کریم‌ترین مردم جهان هستند، بویژه در خصوص میزبانی گرم و مخلصانه آنان و مسئولان عراقی از زائران ائمه اهل بیت (ع) و بویژه در ایام اربعین حسینی صمیمانه قدردانی کنم.

در حاشیه این مراسم ویژه به مناسبت سی و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران برگزار شد، همچنین نمایشگاهی از محصولات ایرانی و نمایشگاهی از تابلو فرش‌های نفیس ایرانی در معرض دید عموم میهمانان گذاشته شد.


د
کد مطلب: 396343
مرجع : تسنیم