تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۷
 

وزیر خارجه آمریکا: ایران از کشورهای عربی خارج شود

Share/Save/Bookmark
وزیر خارجه آمریکا با تکرار اظهارات مداخله‌جویانه مقا‌م‌های این کشور، از ایران خواست تا نیروهایش را از سوریه، عراق، یمن و لبنان خارج کند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: به گزارش رای الیوم، «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا عصر روز گذشته –سه‌شنبه- در گفت‌وگو با روزنامه «الحره» با تکرار برخی ادعاهای بی‌اساس، از ایران خواست تا نیروهایش را از سوریه، عراق، یمن و لبنان خارج کند چرا که حضور ایران در این کشورها عاملی برای عدم ثبات است.

وی با طرح این ادعا در ادامه افزود که نظر آمریکا درباره حضور ایران در کشورهایی مانند سوریه، یمن، لبنان و عراق همانند نظر جامعه بین‌المللی در این زمینه است.

تیلرسون همچنین ادعا کرد: «حضور ایران در کشورهای عربی موجب ثبات این کشورها و تامین امنیت شهروندان آنها نمی‌شود و بار دیگر از ایران می‌خواهیم تا نیروهایش را برای بازگشت فراخواند و این مسیر درست برای آینده است».

وزیر خارجه آمریکا در عین حال گفت که نیروهای آمریکایی تا شکست گروه تروریستی داعش و تضمین عدم بازگشت این گروه در سوریه و عراق باقی خواهد ماند. وی تاکید کرد که آمریکا درباره آینده حضور نیروهای این کشور در عراق با دولت «حیدرالعبادی» نخست‌وزیر این کشور گفت‌وگو خواهد کرد.د
کد مطلب: 396438
مرجع : ایلنا