تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۳
 
اظهارات عبرت‌انگیز «خواجه‌آصف»:

همراهی با آمریکا اشتباه بزرگی بود/به آمریکایی‌ها اعتماد نداریم

Share/Save/Bookmark
 
وزیر خارجه پاکستان با اشاره به مشکلات کنونی کشورش گفت: همراهی ما با آمریکا در گذشته، اشتباه بزرگی بود که تبعات جبران ناپذیری به بار آورد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: به‌گزارش داون نیوز، «خواجه آصف» اعلام کرد: ما در جنگ افغانستان، به کمک دولت واشنگتن پرداختیم و اگر پیروزی در افغانستان به دست آمده به دلیل کمک‌های ما بوده است.
وزیر خارجه پاکستان افزود: همان‌گونه که آمریکایی‌ها به ما اعتماد ندارند ما نیز به آنها اعتماد نداریم و تا زمانی که موضوع اعتماد حل نشود روابط بین دو کشور خوب نخواهد شد.
عضو ارشد حزب نواز گفت: همراهی ما با آمریکا در گذشته اشتباه بزرگی بوده و تبعات جبران ناپذیری برای ما به بار آورده است ولی ما دیگر مرتکب چنین خطاهایی نشده و منافع مردم پاکستان را قربانی خواسته آمریکایی‌ها نخواهیم کرد.
وی افزود: دلیل اینکه آمریکا تمایل دارد با پاکستان ارتباط داشته باشد این است که موقعیت استراتژیکی بسیار خاصی داریم.
وزیر دفاع سابق پاکستان گفت: سیاست‌های خارجه مناسب باعث شده تا همزمان با کم شدن روابط با آمریکا ارتباط ما با روسیه بهتر شود و این برای ما اهمیت بسیار زیادی دارد.
وی بیان کرد: تلاش می‌کنیم تا نام پاکستان از فهرست خاکستری بین المللی خارج شود و به همین دلیل فهرست گروه‌های تروریستی خود را با فهرست منتشر شده سازمان ملل همگام کرده‌ایم.
نماینده پارلمان پاکستان اضافه کرد: در انتخابات آتی شاهد قدرت نمایی حزب نواز خواهیم بود زیرا با وجود اینکه شخص نواز شریف از سوی دادگاه عالی پاکستان رد صلاحیت شده است ولی سران حزب به او وفادار هستند.
روابط میان آمریکا و پاکستان پس از روی کار آمدن ترامپ به شدت دچار تنش شده و دولت ترامپ نتوانسته راه حل مناسبی برای جنگ افغانستان پیدا کند. سر درگمی سران کاخ سفید باعث شده تا از یک طرف آنان کمک مالی به پاکستان را حماقت بدانند و از سوی دیگر برای اسلام آباد میلیون‌ها دلار کمک مالی تصویب کنند.
انتهای پیام/.


د
کد مطلب: 397682
مرجع : تسنیم