تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۶
 

آیت‌الله نوری‌همدانی: مسئولان به وعده‌های اقتصادی و معیشتی عمل کنند/ رأی مردم چک سفید امضاء نیست

Share/Save/Bookmark
آیت‌الله نوری‌همدانی: مسئولان به وعده‌های اقتصادی و معیشتی عمل کنند/ رأی مردم چک سفید امضاء نیست
 
مرجع تقلید شیعیان گفت: رأی مردم برای مسئولان چک سفید امضاء نیست و باید به وعده‌هایی که در انتخابات به مردم داده‌اند عمل کنند و قانون‌مدار باشند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: آیت‌الله حسین نوری‌همدانی پیش از ظهر امروز در درس خارج فقه که در مسجد اعظم برگزار شد، حفظ عزت و کرامت مسلمانان و نظام جمهوری اسلامی در دنیا را مهم‌ترین مسئله دانست و اظهار داشت: وظیفه مسلمانان حفظ قدرت اسلام در جهان بوده و این رسالت بر عهده تک‌تک آنان است.
وی افزود: پذیرفتن سخنان کسانی که دغدغه عزت و حفظ قدرت اسلام را نداشته سلطه‌پذیری و ذلت است و مسلمانان باید از کارهایی که عزت اسلام را زیرسؤال می‌برد گریزان باشند.
مرجع تقلید شیعیان با اشاره به سفر وزیر امور خارجه فرانسه در ایران گفت: کسانی که خود تولیدکننده تجهیزات نظامی مانند موشک بوده و با ترامپ در زمینهٔ فروش اسلحه همکاری داشتند، نمی‌توانند برای دیگر کشورها تکلیف تعیین کرده و ما را از داشتن موشک منع کنند.
وی در ادامه با اشاره به رأی مردم در انتخابات و وضعیت کنونی جامعه گفت: معنای رأی مردم این است که باید همه مسئولان به قانون اساسی عمل کرده و خود را فراتر از قانون نبینند. رأی مردم برای مسئولان چک سفید امضاء نیست و باید به وعده‌هایی که در انتخابات به مردم داده‌اند عمل کنند و قانون‌مدار بوده و بر طبق موازین نظام اسلامی عمل کنند.
وی با اعتراض به گرانی و وضعیت معیشتی مردم تصریح کرد: نمی‌توان نسبت به گرانی و معیشت مردم بی‌تفاوت بود و مسئولان باید نسبت به وعده‌های اقتصادی و معیشتی که هنگام گرفتن رأی داده‌اند عمل کنند.

م
 
کد مطلب: 397689
مرجع : تسنیم