تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۴
 
سرلشکر صفوی:

در مقابل کسی که به سمت نیروی انتظامی تیراندازی کند باید واکنش مقتدرانه نشان داد

Share/Save/Bookmark
 
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: پیروزی بزرگ در به ثمر نشاندن انقلاب اسلامی ایران و پیروزی در دفاع مقدس و جنگ هشت ساله و همچنین هم‌اکنون شکست داعش و جبهه ائتلاف آمریکایی صهیونیستی و برخی از کشورهای عربی سه پیروزی استراتژیک و راهبردی ملت ایران در مقیاس جهانی و منطقه‌ای است .

سرلشکر سید یحیی صفوی، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در جمع دو هزار نفری دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ( امین ) با اشاره به ویژگی‌های شاخص نیروی انتظامی در ارائه خدمات مستمر و متنوع به عموم مردم گفت: نیروی انتظامی یک نیروی پر افتخار و با ارزش ، مقتدر و آبرومند است که در مجموعه نیروهای مسلح ما هیچ نیرویی به اندازه نیروی انتظامی از مرزها تا شهرها به مردم خدمت نمی‌کند.

وی با اشاره به تداوم ماموریت های نیروی انتظامی حتی در ایام تعطیلات گفت: در شرایطی که مردم ، اصناف و مشاغل و مجموعه کشوری در ایام خاصی تعطیل هستند فعالیت این نیرو به نوعی دیگر آغاز می‌شود .

وی افزود: وجود هر کدام از پرسنل زحمت‌کش نیروی انتظامی برای ما مایه افتخار است چرا که نیروی انتظامی هم مردم دار و هم مردم یار است و هم در مقابل اشرار و دشمنان مسلح با اقتدار عمل می کند و نسبت به عموم مردم و مردم عادی بسیار مهربان و با قابلیت انعطاف برخورد میکند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به قابلیت انعطاف نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: در قضایای اخیر انعطاف بسیاری از این نیرو دیدیم ، اگرچه اعتقاد داریم اگر کسی به سمت نیروی انتظامی به قصد کشت تیر اندازی کرد بایستی واکنش مقتدرانه به آن نشان داد و این نیرو در مقابل دشمنان خبیث قدرت تصمیم گیری داشته باشد.

سرلشکر صفوی در ادامه با ارائه تحلیلی راجع به دفاع مقدس گفت: هم اکنون ۲۹ سال از پایان جنگ می گذرد و خیلی از جوانان و مردم نمی دانند که چرا این جنگ علیه ملت ایران آغاز شد و چگونه بر دشمنان پیروز شدیم.

وی ادامه داد: ملتی که تاریخ را نخوانده باشد مجبور به تکرار تاریخ خواهد شد و ما بایستی تاریخ کشور ، تاریخ دفاع مقدس و حماسه و فداکاریهای آن را بشناسیم و بدانیم که طی ۳۹ سال گذشته سه پیروزی استراتژیک و راهبرد ی در مقیاس جهانی و منطقه‌ای داشتیم .

وی با اشاره به پیروزی های استراتژیک و راهبردی ملت ایران در مقیاس جهانی و منطقه ای گفت: پیروزی بزرگ در به ثمر نشاندن انقلاب اسلامی ایران و پیروزی در دفاع مقدس و جنگ هشت ساله و همچنین هم اکنون شکست داعش و جبهه ائتلاف آمریکایی صهیونیستی و برخی از کشورهای عربی سه پیروزی استراتژیک و راهبرد ی ملت ایران در مقیاس جهانی و منطقه ای است .

سرلشکر صفوی در ادامه با تحلیل کلان دفاع مقدس گفت: جنگ تحمیلی پرهزینه ترین جنگ پس از جنگ های اول و دوم جهانی و تنها جنگ دوران دوقطبی قدرت (دوران جنگ سرد) که هردو ابرقدرت طرفدار یک طرف جنگ(عراق) بودند، بود و رژیم صهیونیستی این جنگ را به نفع امنیت و منافع خود می دید.

وی افزود: در این جنگ ایران حداکثر ۱۲درصد از درآمد ناخالص داخلی خود را برای جنگ هزینه کرد در حالیکه حاکمیت عراق با ذخیره ارزی ۳۵میلیارد دلار در آغاز جنگ و کمک های بلاعوض و وام بین ۸۵ تا ۹۰میلیارد دلاری و تخصیص ۵۷درصد از درآمد ناخالص داخلی در هزینه کرد برای جنگ پیشرو بود و دولت حاکم عراق از جمعیت ۱۶میلیون نفری حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر تا دو میلیون نفر را در جنگ به صورت اجباری وارد کرد و از ۱.۵ تا ۲ میلیون کارگر خارجی برای اداره امورات کشور استفاده نمود.

سرلشکر صفوی با اشاره به هزینه ها و خسارات جنگ برای کشورهای عراق و ایران افزود: در حوزه هزینه‌ها و خسارات جنگ دو طرف درگیر حدود ۲ هزار میلیارد دلار هزینه و خسارت متحمل شدند.

سرلشکر صفوی با اشاره به حجم تسلیحات و خریدهای خارجی دولت عراق در زمان جنگ افزود: فقط قبل از عملیات فاو وکربلای پنج عراق تنها ۱۰ میلیارد دلار خرید تسلیحاتی از شوروی، چین، کره، آمریکا و کشورهای اروپایی داشته است.

سرلشکر صفوی در ادامه با اشاره به مهمترین خصوصیات عملیات کربلای پنج گفت: غافلگیری قدرت‌های فرامنطقه‌ای و حامیان منطقه‌ای و رژیم بعث عراق در کنار وحدت فرماندهی عملیات (طرح‌ریزی و اجرای عملیات توسط سپاه و پشتیبانی توسط ارتش) و همچنین ارزش سیاسی نظامی شکستن دروازه شرقی بصره در تغییر موازنه جنگ به نفع ایران از مهمترین ویژگی‌های عملیات کربلای ۵ بود.
وی افزود: در حقیقت عملیات فتح فاو (بهمن ماه ۱۳۶۴) و عملیات کربلای پنج، سرنوشت جنگ را رقم زد.


د
کد مطلب: 397840
مرجع : ایلنا