تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۳
 

نیروهای ارتش ترکیه به یک و نیم کیلومتری عفرین رسیدند/ هزاران نفر از مردم کُردنشین حلب به شهرک های « نبل و الزهرا» پناه آوردند

Share/Save/Bookmark
 
ارتش ترکیه و تروریست های موسوم به سپر فرات از محورهای شمال، شمال شرق، شرق و جنوب به نزدیکی عفرین رسیده اند و همزمان هزاران نفر از مردم برای نجات جان خود به سمت شهرک های « نبل و الزهرا» پناه آوردند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: آخرین تحولات میدانی از شمال استان حلب حاکیست، پیشروی گسترده و سریع نیروهای ارتش ترکیه و عناصر تروریستی ادامه به سمت شهر عفرین ادامه دارد و وضعیت در این محور ملتهب گزارش شده است.
یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق اعلام کرد: ارتش ترکیه و تروریست های موسوم به سپر فرات از محورهای شمال، شمال شرق، شرق و جنوب به نزدیکی عفرین رسیده اند و همزمان هزاران نفر از مردم برای نجات جان خود به سمت شهرک های « نبل و الزهرا» پناه آوردند.
نقشه میدانی از آخرین تحولات شمال استان حلب
نقشه میدانی از آخرین تحولات شمال استان حلب
این منبع میدانی از تلاش نیروهای دفاع مردمی برای اسکان موقت مردم کردنشین عفرین در شهرک های « نبل و الزهرا» خبر داد و گفت:  تعداد زیادی از مردم عفرین با عبور از ایست و بازرسی در نقاط امن اسکان داده شدند.
گزارش دیگری از مشرق را بخوانید:
تحولات میدانی سوریه در سالی که گذشت/ چند درصد از خاک سوریه در اشغال گروه‌های تروریستی است؟ + آخرین نقشه میدانی

وی به استقبال مردم شهرک های نبل و الزهرا از شهروندان کُرد عفرین اشاره کرد و افزود: مردم درهای خانه های خود را بر روی هموطنان کُرد خود باز کرده اند و گروهی دیگر هم مواد غذایی و بهداشتی به مراکز اسکان موقت ارسال کرده اند.
به گزارش مشرق، با بحرانی شدن وضعیت و نزدیک شدن نیروهای اشغالگر به عفرین، شبه نظامیان کرد برای متوقف کردن پیشروی های ارتش ترکیه و تروریست ها، کنترل بخش های زیادی از مناطق را به نیروهای مردمی نبل و الزهرا تحویل دادند.

در حال حاضر، شبه نظامیان کُرد، کنترل گذرگاه « الزیاره» در غرب شهرک « نبل»، فرودگاه «منغ» و روستاهای « کیمار، الزیاره، برج القاص، باشمرا، باصوفان، دیرالجمال، تل رفعت و منغ» را به نیروهای مردمی سوریه واگذار کردند.
گزارش دیگری از مشرق را درباره آخرین تحولات منطقه بخوانید:
سقوط جندیرس، شران و شیخ حدید در شمال استان حلب/ نیروهای ارتش ترکیه و تروریست ها به 6 کیلومتری عفرین رسیدند + نقشه میدانی و تصاویر

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای دفاع مردمی برای جلوگیری از سقوط مناطق و مانع شدن از ورود نیروهای متجاوز به عفرین به سرعت خود را به مناطق تخلیه شده رساندند و پرچم سوریه را برافراشتند.

در حال حالضر فاصله نیروهای ارتش ترکیه و عناصر تروریستی موسوم به سپر فرات با شهر عفرین از محورهای شمال و جنوب به ترتیب 1 و 1.5 کیلومتر است و نیروهای دفاع مردمی درصدد متوقف کردن پیشروی آنان به داخل شهر عفرین هستند.د
کد مطلب: 398041
مرجع : مشرق