تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۱
 

خاطره گویی ابوترابی‌فرد در جمع اساتید دانشگاه تهران

Share/Save/Bookmark
امام جمعه موقت تهران با اشاره به وظایف دانشگاهیان در مقابل اختلاف‌افکنی‌ها گفت: هر جا مقابل سلطه ایستادیم با هزینه کم پیروز شدیم..
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت‌الاسلام سیدعلی‌اکبر ابوترابی‌فرد در گردهمایی اساتید بسیجی استان تهران طی سخنانی با اشاره به دعوت قرآن از انسانها به صبر به مظاهر صبر در مناسبات اجتماعی امروز اشاره کرد و اظهار داشت: اختلافها و تفاوتهای فکری و سیاسی امروز در جامعه ما زیاد است اما قرآن تاکید می‌کند جامعه اسلامی در سایه اصول در کنار همدیگر قرار گیرد.
وی با بیان اینکه یکی از دلایل جدی موفقیت برادرم در اسارت توجه بر همین اصل بود یادآور شد: او معتقد بود آنها که انقلابی‌تر بودند آخر صف قرار می‌گرفتند نه در ابتدای صف برای اینکه ما می‌توانیم در کنار هم باشیم.
امام جمعه موقت تهران در ادامه با ذکر خاطره دیگری گفت: با جمعی از اساتید یکی از دانشکده‌های دانشگاه تهران به زیارت کربلا نائل آمدیم افراد کاروان از اساتید با نگاه‌ها و سلایق مختلف سیاسی بودند جوانترها و پیشکسوتها در کنار هم به سفر رفته بودیم اما پس از بازگشت از سفر یکی از پیشکسوتان به بنده گفت من فکر می‌کردم که با این افراد نزدیکی فکری و اشتراکات نداریم اما متوجه شدم که با همه آنها اشتراکات مهمی را داریم و آنها گاها از ما شایسته‌ترند.
ابوترابی با بیان اینکه اگر کسی از ما جدا شد به جای پیدا کردن عیوب آن به فکر رفع ایرادهای خود باشیم گفت: اگر مالک اشتر انقلابی در این نهاد یا دانشگاه تهران بود آیا یک استاد هم وجود داشت که با او مخالفت کند؟ لذا باید دنبال اشتراکات باشیم و به رفع عیوب بپردازیم.
وی در ادامه به بخش دیگری از مظاهر صبر اشاره کرد و گفت: صبر در برابر دشمن از دیگر مظاهر صبری است که در قرآن آمده است اگر صبر ما در دفاع مقدس از صبر اهل سلطه کمتر بود امروز خبری از انقلاب اسلامی نبود از زمان انقلاب تاکنون در هر جبهه‌ای که مقابل اهل سلطه ایستادیم با کمترین هزینه پیروز شده‌ایم. لذا تلاش امروز آنها این است که این استقامت در معرض خطر قرار گیرد.


د
کد مطلب: 398073
مرجع : تسنیم