تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۱
 

اولتیماتوم ترزامی‌ درباره مرگ جاسوس سابق روس

Share/Save/Bookmark
نخست‌وزیر انگلیس، روسیه را به نقش‌آفرینی در مسموم کردن جاسوس سابق روس متهم کرد و به این کشور اولتیماتوم ۳۶ ساعته‌ای داد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: به گزارش خبرگزاری رویترز، ترزا می‌ نخست وزیر انگلیس در سخنانی درباره مسموم شدن جاسوس سابق روس در کشورش گفت: اگر هیچ پاسخ معتبری از طرف روسیه ارایه نشود انگلیس نتیجه خواهد گرفت اقدام علیه جاسوس سابق روسیه استفاده از زور در داخل سرزمین انگلیس بوده است.
نخست‌وزیر انگلیس ضمن متهم کردن روسیه به قتل این جاسوس دوجانبه، به مسکو هشدار داد در صورتی که تا ۳۶ ساعت آینده درباره نحوه تولید گاز سمی استفاده شده در شهر سالزبری برای قتل «سرگئی اسکریپال» توضیح ندهد، انگلیس آن را 'توسل روسیه به استفاده از زور' علیه این کشور تلقی خواهد کرد.
ترزا می‌ همچنین گفت: انگلیس آماده اتخاذ اقدامات گسترده تری علیه روسیه است.
شبکه تلویزیونی الجزیره نیز در خبری اعلام کرد؛ انگلیس برای بررسی پرونده مسموم شدن جاسوس سابق روسیه، سفیر روسیه در لندن را احضار کرد.
در همین حال وزارت خارجه روسیه در واکنش به اظهارات نخست وزیر انگلیس درباره مسموم شدن جاسوس سابق روس اعلام کرد اقدام انگلیس کمپین تبلیغاتی سیاسی دیگری است که مبتنی بر یک اقدام تحریک آمیز است.
وزارت خارجه روسیه اعلام کرد اظهارات نخست وزیر انگلیس در مورد جاسوس روس یک نمایش سیرک است.
سفارت روسیه در لندن نیز پیش از این اعلام کرده بود انگلیس «بازی بسیار خطرناکی» را با روسیه درباره موضوع جاسوس سابق روس شروع کرده است.


د
کد مطلب: 398122
مرجع : باشگاه خبرنگاران