تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۲
 

ولایتی: جنایت صهیونیست ها بی پاسخ نخواهد ماند

Share/Save/Bookmark
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به حمله بمب افکن های رژیم صهیونیستی به فرودگاه تی فور که منجر به شهادت 15 نیروی سوری و مدافع حرم شد، تاکید کرد: جنایت صهیونیست ها در پایگاه تی فور بدون پاسخ نخواهد ماند.

دکتر 'علی اکبر ولایتی' امروز (چهارشنبه) در گفت وگو با ایرنا در دمشق تصریح کرد: دشمنان امت اسلامی بدانند این گونه تجاوزها نشان از ضعف آنان است و قطعا پاسخ محکمی به همراه خواهد داشت.
روز دوشنبه پایگاه هوایی تی فور در استان حمص در شمال دمشق هدف هشت راکت قرار گرفت که بنابر اعلام وزارت دفاع روسیه پنج فروند از این راکت ها رهگیری و منهدم شد، اما سه راکت به این پایگاه اصابت کرد؛ وزارت دفاع سوریه این اقدام تجاوزکارانه را به رژیم صهیونیستی نسبت داد و اعلام کرد که هدف قرار دادن پایگاه تی فور از خاک لبنان اجرا شده است؛ این اقدام جنایت کارانه منجر به شهادت 15 نیروی سوری و مدافع حرم شد.
دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی همچنین با اشاره به اتهام آمریکا علیه سوریه در استفاده از سلاح شیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی گفت: تکرار چنین اتهاماتی به دولت سوریه به منظور توجیه تجاوزات می باشد؛ دشمنان از پیروزی های اخیر ارتش سوریه در غوطه شرقی نگران هستند.
ولایتی تصریح کرد: هرگاه آمریکا و یا عواملش در یک واقعه ای دچار شکست می شوند و اهداف تجاوزکارانه خود را پیش نمی برند، اتهاماتی وارد می کنند که این ها شناخته شده است.
مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کرد: اتهام استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی چندمین بار است که مطرح می شود و آنها (سران غرب) هیچگاه نتوانستند این موضوع را اثبات کنند.
وی ادامه داد: دولت سوریه چند سال پیش تمامی سلاح های شیمیایی خود را تحویل مراجع بین المللی داده و انبارهایش کاملا تخلیه و مورد بازرسی و تایید مجامع بین المللی قرار گرفته است.
دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی با اشاره به فرافکنی آمریکا در قضیه دوما بیان داشت: باتوجه به اینکه ارتش سوریه پیروزی بزرگی در شکست تروریست ها در غوطه شرقی به دست آورد و امنیت اطراف دمشق پس از هفت سال برقرار شد، آمریکا و متحدانش به دنبال توطئه جدیدی برای سرپوش گذاشتن شکست های خود شدند.
ولایتی ادامه داد: این شکست آنقدر مهم بود که نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد از پیروزی های ملت و دولت سوریه اظهار ناراحتی کرد.
وی تصریح کرد: بنابراین استفاده سوریه از سلاح شیمیایی اتهام بی جایی است و این کشور (با توجه به دست برتر در نبرد با تروریست ها) نیاز به این ابزار ندارد.
ولایتی به منظور شرکت در کنفرانس بین المللی 'القدس وجهتنا' (قدس رویکرد و مقصد ما) به دمشق پایتخت کشور سوریه سفر کرده است.
کنفرانس بین المللی دو روزه 'القدس وجهتنا' (قدس رویکرد و مقصد ما) از ظهر روز گذشته در دمشق آغاز بکار کرده است.


د
کد مطلب: 399257
مرجع : ایرنا