تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۹
 

بیانیه 239 نماینده مجلس در محکومیت حمله آمریکا به سوریه

Share/Save/Bookmark
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: 239 نماینده مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای ضمن محکوم کردن حمله آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه' حمایت قاطعانه خود از سوریه' را اعلام و ابراز اطمینان کردند ' آمریکا همانند 7 سال گذشته در این هدف گذاری جدید شکست خواهد خورد'.

در این بیانیه که توسط احمد امیرآبادی عضو هیات رییسه مجلس در جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس قرائت شد، آمده است: آمریکا محور جهانی شرارت با همدستی انگلیس و فرانسه با حملات گسترده موشکی به کشور اسلامی سوریه در روز مبعث پیامبر عظیم الشأن اسلام(ص) اوج دشمنی و خصومت خود را نسبت به امت اسلامی به نمایش گذاشت.
این بیانیه می افزاید: آمریکایی ها که در طول 7 سال گذشته در جنگ نیابتی و با بکارگیری ده ها هزار تروریست آموزش دیده در پایگاه نظامی کشورهای همسایه سوریه و با استفاده از ظرفیت های گسترده هم پیمانان اروپایی و منطقه ای نتوانست ساختار سیاسی حاکم بر سوریه مبتنی بر آرای مردم سوریه را تغییر دهد و شکست سختی را متحمل شد امروز در آستانه حل سیاسی بحران سوریه و پیروزی مردم سوریه یک بار دیگر دست به آتش افروزی زد و با کمک انگلیس و فرانسه به سوریه حملات موشکی کرد.
در بخشی از این بیانیه آمده است: تأسف‌بار تر اینکه همداستانی و حمایت برخی از کشورهای عربی و اسلامی است که از این جنایت استقبال کرده و موجی از تنفر را در میان امت اسلامی به وجود آوردند.
این بیانیه می افزاید: ما نمایندگان ملت بزرگ ایران ضمن محکومیت شدید جنایات آمریکا، انگلیس و فرانسه، حمایت قاطعانه خود را از سوریه به عنوان خط مقدم جبهه مقاومت اعلام کرده و مطمئن هستیم آمریکا همانند 7 سال گذشته در این هدفگذاری جدید شکست خواهد خورد و ملت و دولت سوریه با مقاومت تاریخی و ماندگار خود از این مصاف سخت،سرافراز بیرون خواهد آمد و به امنیت پایدار خواهد رسید.
د
کد مطلب: 399292
مرجع : ایرنا