تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۶
 

موسس تلگرام ، آنارشیستی که تبدیل به «افسر سایبری سرویس های امنیتی غرب» شده است!

Share/Save/Bookmark
موسس تلگرام ، آنارشیستی که تبدیل به «افسر سایبری سرویس های امنیتی غرب» شده است!
 
موسس شبکه پیام رسان «تلگرام» پاسخ 69 درصد از کاربران ایرانی اش که پرتعدادترین مشترکین این شبکه اجتماعی به شمار می روند را با توهین داد تا ابعاد روشن تری از چهره اش که طی چند سال مراقبت می کرد خیلی مثبت جلوه کند، مکشوف شود.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: پاول دوروف که پیش از تلگرام بزرگترین شبکه اجتماعی روسیه، VKontakte را تاسیس کرده است با انتشار پستی در صفحه رسمی اش در "اینستاگرام" با تمجید از سیاه ترین فیلم ضد ایرانی هالیوود یعنی «300» به کارگردانی زاک اسنایدر صهیونیست نوشت: «فیلم مورد علاقه من "300" است. داستان 300 اسپارت  که برای آزادی هموطنان خود مبارزه می کنند که برای هزاران سال الهام بخش خواهد بود». فیلم مورد اشاره دوروف که قسمت دوم آن هم چند سال بعد ساخته شد، ایرانیان را انبوهی موجود وحشی نشان می داد که در نهایت مقهور لشگر سیصد نفره اسپارت می شوند و به دست آنها کشته می شوند.
 


پست اینستاگرام پاول دوروف در تمجید از ضد ایرانی ترین فیلم تاریخ هالیوود
 


فیلم «300»
 


 قسمت دوم فیلم با نام « 300: RISE OF AN ENPIRE» 
 
ادعای الهام گرفتن دوروف از این فیلم در شرایطی صورت گرفته که حتی در زمان پخش 300 رسانه های غربی نیز به جعلی بودن و سیاهی فیلم اعتراض کرده اند به عنوان نمونه روزنامه لارپوبلیکا چاپ ایتالیا به نقل از منتقد روزنامه‌ امریکایی‌ USA TODAY آورده بود: این‌ فیلم‌ را باید یک‌ فیلم‌ تبلیغاتی‌ دولت‌ امریکا برای‌ سربازگیری‌ در میان‌ جوانان‌ امریکایی‌ خسته‌ از جنگ‌ فرسایشی‌ عراق‌ دانست، فیلمی‌ که‌ قصد دارد با پیوند تصنعی‌ یک‌ ملت‌ جدیدالتاسیس‌ با تاریخ‌ یونانیان‌ و اسپارتها و دستمایه‌ قرار دادن‌ کمیک‌ استریپ‌ کم‌ مایه‌ و جعلی‌ فرانک‌ میلر و چاشنی‌ کردن‌ تکراری‌ و خسته‌ اور کلماتی‌ چون‌ وظیفه‌‌ افتخار‌ شکوه‌ و جلال‌ ادامه‌ اشغالگری‌ در عراق‌ و ماجراجویی های‌ احتمالی‌ بعدی‌ را تقدس‌ بخشد‌. مجله آمریکایی TIME هم درباره قسمت دوم این هم نوشته بود: «‌۳۰۰: ظهور یک امپراتوری» به شکلی بی شرمانه در سیاه‌نمایی و اهریمن‌نمایی ایرانیان زیاده‌‌روی می کند.
 
توهین بی شرمانه پاول دوروف البته نمی تواند بی ارتباط با راه اندازی شبکه های پیام رسان داخلی توسط ایران و پیش بینی اهداف مخرب و مشکوکش توسط مقامات کشور باشد، چه اینکه در حال حاضر چند میلیون شهروند ایرانی به شبکه های پیام رسان بومی پیوسته اند. دوروف که هم اکنون در امارات ساکن شده است و چندی قبل نشستی هم به میزبانی شهر دبی برگزار کرد این روزها در نقش یک افسر سایبری سرویس های غربی و احتمالا با همکاری برخی کشورهای ارتجاع عربی با پروپاگاندای رسانه های آمریکایی به بهانه حراست از آزادی اینترنت وارد یک جنگ عملیاتی با روسیه شده است.
 
در تازه ترین اقدام، دوروف با انتشار مطلبی در توییتر و کانال تلگرام خود، مردم روسیه را دعوت کرد به نشان اعتراض از پنجره خانه‌های‌شان، موشک‌های کاغذی پرتاب کنند. وی که در شبکه اجتماعی VK آموزش شیوه ساخت موشک کاغذی را زیر پستش گذاشته بود  نوشت: اگر در روسیه زندگی می‌کنید و حامی آزادی اینترنت هستید، ساعت ۷ عصر امروز به وقت محلی، یک موشک کاغذی از پنجره‌تان به پرواز درآورید. و یک ساعت بعد این موشک‌ها را از اطراف خانه‌تان جمع کنید، یادتان باشد که امروز روز زمین است.
 


پست دوروف در دعوت به مقابله دیجیتالی در روسیه 
 


آموزش شیوه ساخت موشک کاغذی پای پست دوروف در شبکه اجتماعی روسی vk
 
اقدامات ضد امنیت ملی پاول دوروف محدود به روسیه نمی شود، ایران هم به عنوان یکی از کشورهای هدف سرویس های غرب سوژه مناسبی برای ضربه زدن برای دوروف و کارفرمایانش محسوب می شود، آنهم با حجم عظیمی از کلان داده های کشور ( Big Data ) که به رایگان در اختیار آنها قرار گرفته است! در جریان اغتشاشات دی ماه سال قبل تلگرام رسما اغتشاشات خیابانی را با برخی از کانال های دروغ پراکن ضد انقلاب نظیر "آمدنیوز" و "منافقین" که وظیفه بسیج اغتشاشگران را بر عهده داشتند، هدایت می کرد، کمی پیشتر هم و در حمله تروریستی داعش به مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام راحل در حالی که تروریستها با استفاده از تلگرام برای هم مرتبا فیلم ارسال می کردند، تلگرام از در اختیار گذاشتن اطلاعات و هویت تروریست های داعشی به مقامات ایران امتناع کرد.دوروف حالا مدعی است به مراکز تولید فیلترشکن پول می دهد تا مانع مسدود شدن تلگرام در کشورهای هدف "روسیه" و "ایران" شوند! 
 
موسس تلگرام اکنون بزرگترین عرضه اولیه ارز مجازی جهان را هم انجام داده که تاکنون ۸۵۰ میلیون دلار پیش‌فروش کرده است. در حال‌حاضر شواهد قوی وجود دارد که تلگرام می‌تواند به‌عنوان یک اکوسیستم اقتصادی عمل کند.
 
حقایق آشکارتر از همیشه چهره خاکستری پاول دوروف را نشان می دهند، دوروف که دارای سابقه ای پاک بود با ژست حراست از آزادی اینترنت و با شعار « حریم شخصی فروشی نیست» و البته  یک هویت روسی و آغوش بازی که همواره برای مذاکره می گشود، او را به گزینه ای جذاب برای دستگاه های امنیتی غرب و فریب اذهان عمومی تبدیل کرد. حالا پاول دوروف با واگذاری هویت روسی اش چیزی جز کارگزار سرویس های امنیتی غربی برای اعمال حاکمیت سایبری آنها و استعمار سایبری کشورهای در حال توسعه به اسم "صیانت از آزادی" و "گردش آزاد اطلاعات"نیست. دوروف در همان آغاز دست خود را رو کرد زمانی که به درستی خودش را یک شخصیت "آنارشیست"معرفی کرد. 

 
کد مطلب: 399572
مرجع : رجانیوز