تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۱
 

رژیم صهیونیستی واکنش راکتی سوریه را «تجاوز ایرانی» توصیف کرد

Share/Save/Bookmark
سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی واکنش راکتی سوریه به تجاوز نظامی این رژیم را «تجاوز ایرانی» توصیف کرد و مدعی شد که این مسئله، دلیلی بر تلاش ایران برای استقرار در سوریه است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: «آویخای ادرعی» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی ساعاتی پس از واکنش راکتی سوریه به حمله خمپاره‌ای این رژیم به شهرک البعث در جنوب سوریه، این واکنش را «ایرانی» توصیف و تلاش کرد ایران را دخیل در این موضوع نشان بدهد.

ادرعی در توییتر خود نوشت که جنگنده‌های اسرائیل به دهها هدف نظامی که او مدعی شد به «نیروی قدس سپاه ایران» در خاک سوریه وابسته است، حمله کرده‌اند اما در مقابل هیچ راکتی به داخل فلسطین اشغالی اصابت نکرده است.

منابع مطلع می‌گویند اهدافی که در خاک جولان اشغالی هدف راکت‌های سوریه قرار گرفته شامل این 10 هدف است: 1- مرکز نظامی فرماندهی شنود فنی و الکترونیکی 2- مقر سری مرزی از واحد جمع آوری اطلاعات تصویری 9900 -3 مرکز نظامی فرماندهی جنگ الکترونیک 4- مرکز نظامی فرماندهی شنود شبکه های ارتباطاتی در غرب جولان 5- مراکز دریافت و ارسال پیام 6- مقر دیدبانی واحد سلاح‌های دقیق‌زن 7- فرودگاه هلیکوپترهای نظامی 8- مقر فرماندهی نظامی منطقه ای یگان 810 ارتش اسرائیل 9- مقر فرماندهی تیپ نظامی در حرمون 10- مقر الشتوی برای واحد ویژه جنگ زمستانی «بنستیم».

ادرعی همچنین گفت: حملات هوایی اسرائیل در پی شلیک راکت‌هایی انجام گرفت که به سوی خط مقدم وابسته به ارتش اسرائیل در بلندی‌ جولان انجام شد.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که تبادل آتش بامداد امروز «دلیلی است بر استقرار ایران در سوریه و تهدیدی که برای اسرائیل و ثبات منطقه دارد». او همچنین گفت که «ارتش اسرائیل تحرک علیه استقرار ایران در سوریه را ادامه می‌دهد و ارتش، نظام سوریه را مسئول اتفاقاتی می‌داند که در خاک خود در جریان است. ارتش در حالت آماده‌باش کامل برای همه سناریوهاست...».
به گفته ادرعی، آنچه او آن را «توانمندی ایران» خواند، توسط ارتش اسرائیل «ناکام» گذاشته شد و در مقابل سامانه دفاع موشکی «گنبد آهنین» موفق شده چهار راکت را دفع کند. بنا بر ادعای سخنگوی ارتش اسرائیل، سایر راکت‌ها در خاک فلسطین اشغالی اصابت نکرده است.

ساعاتی پیش نیز شبکه خبری المیادین به نقل از یک منبع میدانی گزارش داد رژیم صهیونیستی از همه خواسته اهدافی که در حملات موشکی هدف قرار گرفته‌ است، مخفی نگاه داشته شود. این رژیم همچنین خواسته شمار موشک‌های شلیک‌شده بیش از 20 فروند اعلام نشود.

شبکه العالم به نقل از خبرنگار خود گزارش شد شمار موشک‌های شلیک‌شده بیش از ۵۰ فروند بوده است.د
کد مطلب: 400201
مرجع : فارس