تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۶
 

رویترز: ایران و اروپا برای حفظ برجام گزینه‌های محدودی دارند

Share/Save/Bookmark
خبرگزاری رویترز پس از برگزار شدن نشست وزیر امور خارجه ایران با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزرای خارجه انگلیس، فرانسه و آلمان طی مقاله ای نوشت که ایران و اروپا در حالی برای حفظ برجام تلاش می کنند که گزینه های محدودی در مقابل دارند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: خبرگزاری رویترز پس از برگزار شدن نشست وزیر امور خارجه ایران با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزرای خارجه انگلیس، فرانسه و آلمان طی مقاله ای نوشت که ایران و اروپا در حالی برای حفظ برجام تلاش می کنند که گزینه های محدودی در مقابل دارند.

رویترز نوشت: اروپا روز سه شنبه تلاش کرد تا راهی برای نجات توافق هسته ای بدون حضور آمریکا پیدا کند و اعلام کرد که راه حل سریعی نیاز است تا توافق هسته ای در برابر تحریم های مجددی که توسط "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا دستور داده شده تا مجددا اعمال شود، امکان تداوم داشته باشد.

بر اساس گزارش رویترز، وزرای خارجه فرانسه، آلمان و انگلیس به همراه موگرینی درباره گام های بعدی با "محمد جواد ظریف" صحبت کردند. اروپا معتقد است که برجام بزرگترین دستاور دیپلماتیکی طی چندین دهه بوده است و به دنبال حفظ آن است.

پیش از این "بوریس جانسون" وزیر امور خارجه انگلیس صراحتا درباره تحریم های آمریکا که به دنبال منع تجارت شرکت های اروپایی با ایران است صحبت کرده بود و گفته بود که باید درباره ممانعت آمریکا از تجارت با ایران واقع بین بود.

موگرینی پس از نشست با ظریف و وزیران خارجه سه کشور اروپایی گفته بود: ما در حال کار کردن برای یافتن راه حل عملی هستیم. ما در حال گفت وگو درباره راه حل هایی هستیم تا این توافق زنده بماند. وی افزود که به دنبال اقداماتی هستیم تا ایران بتواند به صادرات نفت ادامه داده و بانک های اروپایی بتوانند با این کشور تعامل داشته باشند.


د
کد مطلب: 400583
مرجع : تسنیم