تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۷
 
آیت الله دستغیب:

رهبر انقلاب مسیر امام خمینی را با صلابت ادامه دادند | کسی نمی تواند ادعای پیروی از امام کند و با رهبری زاویه داشته باشد

Share/Save/Bookmark
رهبر انقلاب مسیر امام خمینی را با صلابت ادامه دادند | کسی نمی تواند ادعای پیروی از امام کند و با رهبری زاویه داشته باشد
 
نماینده خبرگان رهبر انقلاب را ادامه دهنده مسیر امام راحل دانست و گفت: کسی که مدعی پیروی از خط امام راحل است اما عملکردش با مواضع رهبر معظم انقلاب زاویه داشته باشد، روشن است که خطا می‌رود.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: آیت الله سید علی اصغر دستغیب، نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری با گرامیداشت سالروز رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: بی‌تردید مهم‌ترین شاخصه حضرت امام، ایمان به خدا و ارزش‌های متعالی اسلامی است.
وی ابراز داشت: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به عنوان نخستین و اصلی ترین تکیه‌گاه حضرت امام در مبارزات علیه رژیم طاغوتی شاهنشاهی بودند و در هر مسأله‌ای امور را به خداوند متعال باز می‌گرداند و با توکل به خداوند متعال پیش می‌رفت.
نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: پس از رهبر معظم انقلاب، ملت شریف ایران دومین کسانی بودند که از ارزش‌های اسلامی حفاظت کرده و پشتوانه‌ای برای نهضت اسلامی به شمار می‌آمدند.
وی با قرائت آیه «يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ حَسْبُكَ اللَّهُ وَمَنِ اتَّبَعَكَ مِنَ الْمُؤْمِنِينَ»، تصریح کرد: همان طور خداوند متعال در آیه 64 سوره مبارکه انفال به پیامبر اکرم(ص) نوید می‌دهد که «خدا تو را کفایت است و مؤمنانی که پیروان تواند»، خداوند متعال و مؤمنان نیز در تمام طول زندگی امام راحل، حامی و پشتیبان ایشان بودند.
تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی عنوان کرد: از یک سو خداوند متعال با امداد‌های غیبی خود، حضرت امام خمینی(ره) را یاری داد و از سوی دیگر ملت شریف ایران از ایشان حمایت کردند.
وی افزود: حقیقتاً مردم با حضور خود در صحنه‌های مختلف، مشکلات بسیاری را تحمل کردند و با فداکاری و ایثار، دست از اهداف حضرت امام برنداشتند تا آن که در بهمن ماه سال 57 شاهد پیروزی انقلاب اسلامی ایران شدند و پس از آن نیز همچنان در صحنه مانده و از ره‌آورد‌ها و دستاورد‌های انقلاب اسلامی دفاع کردند.
نماینده خبرگان رهبری با تأکید بر این که در بین برخی از اشخاصی که ادعا می‌کنند نسبت به حضرت امام و آرمان‌های والای ایشان وفادارند، صداقت وجود ندارد، گفت: اعمال و رفتار افراد به عنوان معیار و شاخصه می‌تواند اثبات کند که آیا حقیقتاً رهرو راه امام راحل هستند یا خیر.
وی افزود: رهبر معظم انقلاب پس از ارتحال حضرت امام خمینی(ره)، رهبری امت اسلامی را عهده‌دار شده و دقیقاً همان راه و خط بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را در پیش گرفته است. بنابراین ایشان بهترین شاخصه‌ای است که می‌توانیم ادعای افراد مذکور را نسبت به وفاداری به امام راحل به صورت شفاف و دقیق بسنجیم.
آیت‌الله دستغیب در پایان خاطرنشان کرد: کسی که مدعی باشد پیرو خط و راه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران است اما عملکردش با مواضع رهبر معظم انقلاب زاویه داشته باشد، بسیار روشن است که راه را خطا می‌رود./878/ت۳۰۱/ق
ر

 
کد مطلب: 401483
مرجع : خبرگزاری رسانيوز