تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۰
 

ذوالنور: رفع حصر مسیر مشخص دارد

Share/Save/Bookmark
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌ خارجی مجلس گفت: فشار بر تصمیم گیرندگان نظام با فضاسازی و شارلاتانیسم کار درستی نیست.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: «مجتبی ذوالنوری»، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با اشاره به مباحث مطرح شده در نطقش در مورد عدم اظهار نظر نمایندگان پیرامون حصر با وجود ملاقات خود با محصورین گفت: اینکه بخواهیم افکار عمومی را تحت‌تاثیر قرار داده و با فضاسازی و شارلاتانیسم تبلیغاتی و رسانه‌ای، فشار عملیات روانی را بر ارکان تصمیم‌گیرنده زیاد کنیم، کار درستی نیست.

وی با بیان اینکه استفاده از تریبون مجلس در مورد حصر با همین اهداف انجام می‌شود، افزود: رفع حصر مسیر مشخص دارد که نه دولت، نه شورای عالی امنیت ملی و نه دستگاه قضایی به تنهایی نمی توانند در مورد آن تصمیم گیری کنند. بلکه باید مجموعه ای با در نظر گرفتن منافع ملی این کار را بررسی کنند که این امر نیز با جوسازی و عملیات روانی شدنی نیست بلکه این روند را پیچیده تر می‌کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه اینکه در نطق خود اعلام کردم نمایندگان نباید در این موضوع اظهارنظر کنند، به دلیل وجود رایزنی ها و تلاش برای حل موضوع به صورت عقلانی است، ادامه داد: کسانی که اشتباه کردند باید هزینه اشتباهات خود را پرداخته و از مردم عذرخواهی کرده و برای جبران اشتباهات خود کارهایی انجام دهند و سپس روند عادی سازی صورت گیرد و این دو موضوع با یکدیگر متفاوت هستند.
وی در پایان با اشاره به آخرین وضعیت پیگیری حصر تصریح کرد: اخیرا دیداری با محصورین نداشتم اما روند پیگیری ها رها نشده است.


د
کد مطلب: 401572
مرجع : برنا