تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۴
 
صالحی:

نیروگاه بوشهر هر سال هزارمگاوات برق پایدار تولید میکند

Share/Save/Bookmark
رییس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: نیروگاه اتمی بوشهر چند سال است که به مدت 10 ماه از سال به طور مستمر یک هزار مگاوات برق پایدار تولید می کند و 2 ماه نیز برای تعویض سوخت و تعمیرات خاموش است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: «علی اکبر صالحی» روز یکشنبه در حاشیه آیین امضای تفاهمنامه با وزارت بهداشت با سازمان انرژی اتمی برای ساخت و تامین منابع مالی مرکز آموزشی پزشکی سرطان و پزشکی هسته ای در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، پایدار بودن را حُسن برق هسته ای بیان کرد و گفت:هیچ نیروگاهی در ایران نداریم که به پایداری نیروگاه های هسته ای باشد ضمن اینکه یک نیروگاه هسته ای هم به تنهایی نمی تواند کل برق کشور را تامین کند. وی نیاز کشور به برق را در زمان حاضر 55 هزار مگاوات بیان کرد و افزود: 40 سال پیش حدود 2 هزار و 500 مگاوات برق در کشور نیاز بود و دو نیروگاه می توانست این میزان برق را تولید کند.
تفاهمنامه احداث و تامین مالی مرکز آموزشی و پزشکی سرطان و پزشکی هسته ای امروز یکشنبه بین وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران امضا شد.
این مرکز درمانی و آموزشی با همکاری شرکت مهندسی و بازرگانی انرژی نوین سازمان انرژی اتمی، دانشگاه علوم پزشکی ایران و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در فضایی در بلوار فرحزادی تهران ساخته می شود.
پروژه یاد شده شامل دو قسمت درمانی - پژوهشی و آموزشی - پژوهشی است که در قسمت درمانی پیشرفته ترین مرکز درمانی فوق تخصصی سرطان مشتمل بر آخرین دستاوردهای پزشکی هسته ای، سلول درمانی، ژن درمانی، و رادیوتراپی است.


د
کد مطلب: 401709
مرجع : ایرنا