تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۳
 

انجام تعهداتمان در برجام الزام موجه ندارد

Share/Save/Bookmark
انجام تعهداتمان در برجام الزام موجه ندارد
 
تحلیلگر مسائل سیاسی: باید هر چه زودتر اعلام کنیم که انجام تعهداتمان در برجام الزام موجه ندارد و داوطلبانه در حال انجام آن هستیم.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: محمدجواد لاریجانی با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری دوشنبه شب شبکه دو سیما با اشاره به اینکه باید به هدف اصلی خودمان از مذاکرات هسته‌ای توجه کنیم و آن را محور قراردهیم، افزود: مذاکرات هسته‌ای و تعهداتمان را به علت رفع تحریم‌ها انجام دادیم از جمله اینکه نفت را به راحتی­ بفروشیم و پول آن را به آسانی در سیتسم بانکی استفاده کنیم و تحریم‌های ناشی از مسائل هسته‌ای لغو شود.
وی با بیان اینکه باید ببینیم با شرایط جدیدی که پیش آمد چقدر از اهدافمان عملیاتی می‌شود؟ ادامه داد: از روز نخست تصویب برجام به تعهداتمان به خوبی عمل کردیم و آژانس بین المللی انرژی اتمی هم این موضوع را تایید کرده است.
لاریجانی اضافه کرد: با خروج آمریکا از برجام، اروپایی‌ها در بخش عمده‌ای جرات انجام تعهداتشان را و همچنین در­ بخشی، اراده انجام آن را ندارند.
وی افزود: ما نمی‌توانیم چیزی را فراتر از ان پی تی بپذیریم ­، زیادی به اروپایی‌ها اهمیت دادیم و آن‌ها خودشان را لوس کردند. آن‌ها برای اینکه در جهت منافع خود با آمریکا کنار بیایند از راهبرد فشار به ایران استفاده می‌کنند.
ر
کد مطلب: 401746
مرجع : خبرگزاری واحد مرکزی خبر