تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۰
 

دستیار ارشد امور اقتصاد بین الملل، کاخ سفید را ترک می‌کند

Share/Save/Bookmark
دستیار ارشد امور اقتصاد بین الملل، کاخ سفید را ترک می‌کند
 
یکی از مشاوران ارشد کاخ سفید که هم در شورای اقتصاد و هم شورای امنیت ملی آمریکا حضور دارد، ماه آینده دولت ترامپ را ترک می‌کند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: یکی از مشاوران ارشد کاخ سفید که هم در شورای اقتصاد و هم شورای امنیت ملی آمریکا حضور دارد، ماه آینده دولت ترامپ را ترک می‌کند.
 
به نقل از ایسنا، اوِرت آیزنستَت، دستیار ارشد متخصص در امور اقتصاد بین‌الملل که به تازگی نمایندگی دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا را در گروه هفت بر عهده داشت، ماه آینده کاخ سفید را ترک خواهد کرد.

بر اساس اظهارات مقامات آمریکایی، آیزنستت دولت ترامپ را برای دلایل خانوادگی ترک می‌کند و این اقدام در اعتراض به هیچ‌یک از سیاست‌های رییس جمهور نیست.

جان کلی، رییس دفتر کاخ سفید در بیانیه‌ای اظهار کرد: اورت یک کارشناس حرفه‌ای و کامل و یکی از اعضای ارزشمند کاخ سفید بود و ما تخصص، تعهد به مسئولیت و مدیریت ماهرانه او را در تیم بین‌المللی شوراهای اقتصاد ملی و امنیت ملی از دست خواهیم داد.

این مشاور ارشد اوایل ماه جاری به عنوان نماینده ارشد دونالد ترامپ در نشست گروه هفت حاضر شد. خروج او از کاخ سفید فقدان بزرگی برای دولت ترامپ محسوب می‌شود. این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که روابط تجاری ترامپ با شرکای تجاری دیرینه‌اش در کانادا و کشورهای اتحادیه اروپا با چالش‌هایی روبه‌رو شده است.
ر
کد مطلب: 402242
مرجع : جهان نیوز