تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۴
 

قطر از امارات در دادگاه عالی سازمان ملل شکایت کرد

Share/Save/Bookmark
قطر از امارات در دادگاه عالی سازمان ملل شکایت کرد
 
قطر روز چهارشنبه شکایتی را بر ضد امارات متحده عربی در دادگاه عالی سازمان ملل مطرح و این کشور را به نقض حقوق بشر متهم می‌کند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: قطر روز چهارشنبه شکایتی را بر ضد امارات متحده عربی در دادگاه عالی سازمان ملل مطرح و این کشور را به نقض حقوق بشر متهم می‌کند.

در جلسات سه‌روزه رسیدگی به این شکایت در دیوان بین‌المللی دادگستری قضات استدلال‌های وکلای تعیین‌شده از سوی دوحه را استماع خواهند کرد. امارات نیز روز پنجشنبه پاسخ خود را به دادگاه ارائه خواهد کرد.
این شکایت یک سال پس از آن مطرح می‌شود که عربستان سعودی، امارات متحده عربی، بحرین و مصر در 5 ژوئن سال 2017 با متهم کردن قطر به حمایت از تروریسم و ایران، روابط خود را با دوحه قطع کردند. قطر این اتهامات را رد می‌کند.
شکایت قطر در اوایل این ماه و در لاهه مطرح شد. در این شکایت آمده است «امارات متحده عربی... مجموعه‌ای از اقدامات تبعیض‌آمیز را بر ضد قطری‌ها و بر مبنای ملیت آن‌ها به اجرا گذاشته است.»
قطر از این دادگاه خواسته است فوراً امارات را وادار کند از تمامی اقداماتی که به تبعیض نژادی بر ضد شهروندان قطری منجر می‌شود دست بردارد.
شکایت قطر بر مبنای کنوانسیون بین‌المللی حذف تمامی اشکال تبعیض نژادی که در سال 1965 به تصویب رسید استوار است.
ر
کد مطلب: 402249
مرجع : خبرگزاری العالم