تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۱
 

رهبر معظم انقلاب به اعدام «ثلاث» چه واکنشی نشان دادند؟

Share/Save/Bookmark
رهبر معظم انقلاب به اعدام «ثلاث» چه واکنشی نشان دادند؟
 
تبلیغاتی که دشمن میکند، درست عکس آن چیزی است که باید اتفاق بیفتد؛ یعنی این قاتل بی‌رحم را به‌عنوان مظلوم معرفی میکند، قوّه‌ی قضائیّه‌ی دلسوز علاقه‌مند احقاق حق‌کننده‌ حقوق مظلومین را ظالم و مثلاً فرض کنید که متجاوز معرفی میکند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:تبلیغاتی که دشمن میکند، درست عکس آن چیزی است که باید اتفاق بیفتد؛ یعنی این قاتل بی‌رحم را به‌عنوان مظلوم معرفی میکند، قوّه‌ی قضائیّه‌ی دلسوز علاقه‌مند احقاق حق‌کننده‌ حقوق مظلومین را ظالم و مثلاً فرض کنید که متجاوز معرفی میکند.
 
رهبر انقلاب دیروز در بخشی از بیاناتشان در دیدار با مسئولان قوه قضائیه پیرامون بحث فشار رسانه ای به این قوه و لزوم تبلیغات هنرمندانه فرمودند:

امروز قوّه زیر شدیدترین فشارهای تبلیغی و رسانه‌ای است! هم از ناحیه‌ی دشمنانی که در خارج هستند، هم از ناحیه‌ی غافلینی که در داخل هستند؛ حالا تعبیر غافل بکنیم که با حُسن‌ظن همراه باشد. فرض بفرمایید حالا یک قاتل بی‌رحمی می‌آید چند جوانِ حافظِ امنیّت را به قتل میرساند، بعد قوّه‌ی قضائیّه در یک فرآیند قانونی در ظرف چند ماه به جرم او رسیدگی میکند و او را محکوم میکند و حکم را اجرا میکند؛ یعنی یک کار کاملاً عادلانه و منصفانه و صحیح. تبلیغاتی که دشمن میکند، درست عکس آن چیزی است که باید اتّفاق بیفتد؛ یعنی این قاتل بی‌رحم را به‌عنوان مظلوم معرّفی میکند، قوّه‌ی قضائیّه‌ی دلسوزِ علاقه‌مندِ احقاقِ حق‌کننده‌ی حقوق مظلومین را ظالم و مثلاً فرض کنید که متجاوز معرّفی میکند؛ یعنی تبلیغات الان این‌جوری است. تبلیغ بر ضدْ هم بیشتر اثر میگذارد؛ معمولاً این‌جوری است؛ یعنی غالباً تهمت و شایعه و حرف مفت بیشتر جا باز میکند تا بخواهد انسان آن را جبران بکند و درست کند و تصحیح کند و اصلاح کند و حرف راست را به جای آن [جایگزین] بکند. خب، این را چه‌جوری میخواهید حل کنید؟ در مقابل این، کار تبلیغی لازم است. تبلیغ بایستی به معنای رساندن آن حقیقت به دل مخاطب باشد، نه به گوش مخاطب؛ باید دل مخاطب تحت تأثیر قرار بگیرد. خب این یک کار فنّی است، یک کار هنری است؛ این امروز در دنیا دارد در سطح بسیار وسیعی انجام میگیرد که سیاه را سفید نشان میدهند.
کد مطلب: 402272
مرجع : جهان نیوز