تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۳
 

سخنگوی وزارت خارجه چین: با آمریکا نمی‌توان گفتگو کرد، چون طرف مقابل باید اعتبار داشته باشد و آمریکا ندارد.

Share/Save/Bookmark
سخنگوی وزارت خارجه چین: با آمریکا نمی‌توان گفتگو کرد، چون طرف مقابل باید اعتبار داشته باشد و آمریکا ندارد.
 
سخنگوی وزارت خارجه چین اظهار داشت‌، نمی‌توان با آمریکا گفت‌و‌گو کرد، چون پیش از هرگفت‌و‌گویی‌، طرف مقابل باید اعتبار داشته باشد و آمریکا این اعتبار را ندارد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: سخنگوی وزارت خارجه چین اظهار داشت‌، نمی‌توان با آمریکا گفت‌و‌گو کرد، چون پیش از هرگفت‌و‌گویی‌، طرف مقابل باید اعتبار داشته باشد و آمریکا این اعتبار را ندارد.

«گنگ شوانگ‌» گفت، آمریکا تاکنون نشان داده است برای تعهدات خود ارزشی قائل نیست و به همین خاطر، نمی‌توان با این کشور گفت‌و‌گو کرد. این مقام چینی همچنین‌، با ‌اشاره به اینکه «دونالد ترامپ‌» رئیس‌ جمهوری آمریکا تهدید کرد، روی کالا‌های وارداتی از چین که حدود ۵۰۰ میلیارد دلار ارزش دارند، تعرفه اعمال می‌کند، افزود: نکته مهمی که دولت آمریکا باید توجه داشته باشد این است که چین از تهدید و ارعاب نمی‌هراسد و این اظهارات روی چین موثر نخواهد بود و به جایی نمی‌رسد.«شوانگ» تاکید کرد: ما پیش از این بار‌ها گفته ایم و باز هم تکرار می‌کنیم که خواهان جنگ تجاری نیستیم، اما هر زمان برای مقابله و جنگیدن با آمریکا در این عرصه آماده‌ایم و از منافع خودمان با قدرت حراست می‌کنیم.
کد مطلب: 402968
مرجع : کیهان