تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۸
 
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران:

اسفنانی: سازمان استاندارد برای سلامتی مردم نظارت جدی‌تر بر تولید داشته باشد

Share/Save/Bookmark
اسفنانی: سازمان استاندارد برای سلامتی مردم نظارت جدی‌تر بر تولید داشته باشد
 
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران با تاکید بر اینکه سازمان استاندارد برای سلامتی مردم نظارت جدی‌تر بر تولید داشته باشد از پرونده ۳ کارخانه متخلف در تولید سیم کابل تقلبی پرده برداشت.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران با تاکید بر اینکه سازمان استاندارد برای سلامتی مردم نظارت جدی‌تر بر تولید داشته باشد از پرونده ۳ کارخانه متخلف در تولید سیم کابل تقلبی پرده برداشت.
 
اسفنانی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران از پرونده ۳ کارخانه تولید سیم کابل تقلبی پرده برداشت و بیان کرد: در بازرسی‌های انجام شده از این ۳ کارخانه متقلب که فاقد پروانه بهره برداری و مجوز لازم قانونی از استاندارد بودند مقادیر زیادی کابل تقلبی تولید شده به ارزش تقریبی بیش از ۱۰ میلیارد ریال توقیف شد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران افزود: کابل‌های تولیدی با رشته‌های با کار رفته از آلومینیوم تهیه و با روش رنگ مسی بوده و به هیچ وجه امنیت مصرف را نداشته است و در صورت استفاده ضرر‌های جبران ناپذیری به وسایل برقی مردم وارد می‌آمد.
اسفنانی گفت: مدیران این کارخانه ها، کالا‌های تقلبی را با برند‌های معتبر سایر کارخانه‌های کشور جعل کرده و با مهر استاندارد در سطح کشور به خصوص بازار تهران به فروش می‌رساندند که استفاده از آن‌ها موجب آسیب جدی به لوازم برقی می‌شد.
وی تاکید کرد: اقدامات لازم قانونی از طریق دستگاه‌های ذی ربط برای تعطیلی این ۳ کارخانه متخلف انجام شده و پرونده در تعزیرات در حال رسیدگی است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران از دستگاه‌های نظارتی به ویژه استاندارد خواست برای سلامتی مردم نظارت جدی‌تر بر کالای تولیدی از نظر رعایت اصول استاندارد داشته باشد و تعزیرات حکومتی آمادگی دارد با ایجاد گشت‌های مشترک و دریافت گزارشات، قاطعانه با افراد سودجو برخورد کند و به کسانی که در سال حمایت از کالای ایرانی به تولید ملی صدمه‌ای وارد کنند اشد مجازات را اعمال کند.
کد مطلب: 403001
مرجع : خبرگزاری میزان