تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۴
 

سامانه جدید ژاپن برای کارمندانی که چُرت می‌زنند!

Share/Save/Bookmark
سامانه جدید ژاپن برای کارمندانی که چُرت می‌زنند!
 
کارمندان ژاپنی که مایلند در محل کارشان چرت بزنند حالا باید به مدد یک فناوری جدید که افراد خواب‌آلود را تشخیص می‌دهد و آن‌ها را با تولید هوای سرد تنبیه می‌کند، با یک چشمِ باز بخوابند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:کارمندان ژاپنی که مایلند در محل کارشان چرت بزنند حالا باید به مدد یک فناوری جدید که افراد خواب‌آلود را تشخیص می‌دهد و آن‌ها را با تولید هوای سرد تنبیه می‌کند، با یک چشمِ باز بخوابند.

شرکت ژاپنی تولیدکننده دستگاه‌های تهویه هوای "دیکین" (Daikin) و شرکت "ان ای سی" (NEC) روز پنجشنبه اعلام کردند آزمایش سامانه‌ای را در دستور کار قرار داده اند که حرکات مژگان کارمندان را به کمک یک دوربین متصل به رایانه تحت نظر می‌گیرد.
این رایانه می‌تواند در صورت تشخیص چرت زدن افراد پشت میزهای کار، دمای اتاق را به طور خودکار کاهش دهد.
یک سخنگوی "دیکین" در این خصوص به خبرگزاری فرانسه گفت: «امیدواریم این سامانه را به طور تجاری در سال 2020 روانه بازار کنیم.»
این سامانه از فناوری "دیکین" برای تغییر خودکار دما و فناوری تشخیص صورت "ان ای سی" برای نظارت بر حرکات مختلف مژگان به منظور شناسایی خواب‌آلودگی بهره می‌برد.
در بیانیه مشترک هر دو شرکت آمده است: «پژوهش ما حکایت از آن دارد که کاهش دما (برای جلوگیری از خواب‌آلودگی) مؤثر است به‌خصوص اگر نخستین نشانه‌های خواب‌آلودگی شناسایی شود.»
"دیکین" امیدوار است بتواند در نهایت سامانه‌های تهویه هوایی تولید کند که جریان هوای سرد را به طرف میز فرد خواب‌آلود می‌فرستند.
کد مطلب: 403019
مرجع : خبرگزاری العالم