تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۳
 

ائتلاف چندین گروه تروریستی در شمال سوریه

Share/Save/Bookmark
ائتلاف چندین گروه تروریستی در شمال سوریه
 
چندین گروه تروریستی مستقر در شمال سوریه در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که تحت عنوان گروهی موسوم به «الجبهة الوطنیة للتحریر» ادغام می‌شوند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: گروه‌های تروریستی مستقر در سوریه در پی حمله احتمالی ارتش سوریه به مناطق شمالی از جمله ادلب واقع در شمال سوریه، ائتلاف و گروه واحد تشکیل دادند.گروه رسانه‌ای «الاعلام الحربی» سوریه گزارش داد که گروه‌های تروریستی «جبهه تحریر سوریه، الجبهه الوطنیه للتحریر، جیش الاسلام، صقور الشام و تجمع دمشق» که در شمال سوریه مستقر هستند، گروهی را تحت عنوان «الجبهه الوطنیه للتحریر» تشکیل داده و اعلام کردند که در این گروه ادغام می‌شوند.

گروه‌های تروریستی روز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که تحت عنوان «الجبهه الوطنیه للتحریر» ادغام می‌شوند.منابع معارض سوری می‌گویند که گروه تروریستی «هیاة تحریر الشام» یا همان جبهه النصرهسابق شامل این ائتلاف نمی‌شود.نیروهای سوری پس از چند هفته درگیری سنگین، اخیرا موفق شدند امنیت را پس از ۷ سال به استان‌های جنوبی درعا و قنیطره برگردانند و حالا خبرها حاکی از آن است که ارتش سوریه برای آغاز عملیات در مناطق اشغالی شمال سوریه خیز برداشته است.

شمارش معکوس برای شروع عملیات در شمال سوریه آغاز شده است و نیروهای سوری حاضر در مناطق شمالی در حالت آماده باش کامل هستند تا عملیات را برای پاکسازی مناطق شمالی مانند حلب، ادلب، لاذقیه و حماه آغاز کنند.

از سوی دیگر، «الکساندر لاورنتیف» نماینده ویژه «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه در امور سوریه امروز (چهارشنبه) تأکید کرد که گروه تروریستی «جبهه‌النصره» که در ادلب فعال است باید نابود شود.

وی ادامه داد: «ادلب عمدتا شامل حضور ترویست‌های جبهه‌النصره است در حالی که تروریست‌های داعش از این منطقه پاکسازی شده‌اند و دو منطقه دیگر با حضور این گروه تروریستی همچنان در سوریه وجود دارد که یکی اردوگاه «الرکبان» در «التنف» است.

م

 
کد مطلب: 403093
مرجع : فارس