تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۱
 

درگیری‌های سنگین در شمال غرب یمن و مرزهای مشترک با عربستان/ نیروهای یمنی به یک قدمی گذرگاه «الطوال» رسیدند + نقشه میدانی

Share/Save/Bookmark
درگیری‌های سنگین در شمال غرب یمن و مرزهای مشترک با عربستان/ نیروهای یمنی به یک قدمی گذرگاه «الطوال» رسیدند + نقشه میدانی
 
رزمندگان یمنی عملیات گسترده ای را برای باز پس گیری گذرگاه « الطوال» علیه نیروهای شورشی در شمال استان حجه و مرزهای مشترک با عربستان انجام دادند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:
جدیدترین خبرها از تحولات میدانی شمال غرب یمن حاکیست، نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله عملیات گسترده ای را برای باز پس گیری گذرگاه «الطوال» علیه نیروهای شورشی در شمال استان حجه و مرزهای مشترک با عربستان انجام دادند.
 
 
نیروهای یمنی مستقر در حومه شمالی منطقه «حرض» در گام نخست حملات سنگینی را با پشتیبانی یگان های موشکی و توپخانه ای علیه نیروهای شورشی و نظامیان سعودی آغاز کردند و پس از چند ساعت درگیری نفس گیر موفق شدند دو پایگاه نظامی را در این محور تحت کنترل در بیاورند.
 
 
نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله در ادامه عملیاتی را برای پاکسازی حومه این دو پایگاه نظامی انجام دادند و با کشته و زخمی کردن ۵۰ تن از نیروهای شورشی موفق شدند مواضع خود را در این نقاط تثبیت کنند؛ در جریان این درگیری ها، ۸ تن از نظامیان سعودی به هلاکت رسیدند.
 

 
به گزارش مشرق، در جریان این عملیات چند خودروی نظامی نیروهای شورشی هدف قرار گرفت و منهدم شد و مقادیر قابل توجهی تجهیزات نظامی از پایگاه های سعودی به غنیمت درآمد.
 
 
نیروهای شورشی پس از متحمل شدن ضربات سنگین با ترک اجساد هم قطاری های خود از منطقه متواری شدند؛ با پیشروی های به دست آمده در این محور، نیروهای یمنی به نزدیکی گذرگاه «الطوال» در شمال استان الحجه و مرزهای مشترک با عربستان رسیدند.
 
 
از محور مرکزی منطقه «حیران» و جنوب غرب بخش «حرض» در شمال غرب استان الحجه خبر می رسد، درگیری سنگین میان نیروهای یمنی و نیروهای شورشی همچنان در جریان است.
 
 
یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق اعلام کرد: نیروهای شورشی با پشتیبانی یگان های هوایی و دریایی در تلاش هستند تا بخش های بیشتری از منطقه حیران را به اشغال در بیاورند که با واکنش نیروهای یمنی ناکام ماندند.

 
این منبع میدانی با بیان این که گروهی از نیروهای کمکی ارتش و رزمندگان انصارالله برای بازپس گیری مناطق اشغالی به محورهای درگیری در مرکز حیران اعزام شده اند، افزود: اگر منطقه حیران سقوط کند، نیروهای یمنی در منطقه «حرض» از سه محور شمال، جنوب و غرب محاصره می‌شوند و فشار بر آنان در این محور چند برابر می‌شود.
 
 
به گزارش مشرق، ائتلاف غربی - عربی - صهیونیستی با کمک نیروهای شورشی در تلاش است مناطق شمال غرب استان حجه را به طور کامل اشغال و به استان صعده (مهم ترین پایگاه انصارالله) نفوذ کند.
 
 
 
 
همزمان گروهی از تک تیرندازان انصارالله در منطقه مستقر شده اند تا تحرکات نظامیان سعودی و نیروهای شورشی را در منطقه فلج کنند؛ نیروهای یمنی در همین محور در حومه رشته کوه «الدخان» موفق شدند چند انبار سلاح نظامیان سعودی را در یک عملیات دقیق منفجر کنند و خسارت سنگینی را به آنان وارد کنند.

 
 
کد مطلب: 403272