تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۱
 

ارسال ۲۰۰۰ جهیزیه اهدایی رهبر معظم انقلاب به زوج‌های محروم کشور

Share/Save/Bookmark
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با بیان این‌که تمام دنیا حسرت داشتن رهبر معظم انقلاب را دارند، گفت:‌ هر که از این انقلاب برخوردارتر، ناراضی تر و هر که کم برخوردارتر راضی‌تر است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:مخبر در آیین ارسال 2000 جهیزیه اهدایی رهبر معظم انقلاب به زوج‌های مناطق محروم کشور اظهار کرد:‌ مدتی است در ستاد یک سری کارها در  حال انجام است که انسان احساس شعف می‌کند. 
وی با بیان این‌که دستورات رهبر معظم انقلاب بر این است هر چه توان است بدون هیچ مضایقه‌ای در اختیار مردم محروم قرار گیرد، تصریح کرد: هر که از این انقلاب برخوردارتر، ناراضیتر و هر که کم برخوردارتر راضی‌تر است.
وی با یادآوری این‌که تفاهمنامه درمان نوزادانی محتاج کاشت حلزون دارند هفته گذشته امضا شد، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب روی نرخ رشد جمعیت حساس هستند که یکی از موانع این مسئله مشکلات مربوط به تامین جهیزیه و مسکن و ... است.  در ستاد اجرایی فرمان امام روی این مسائل از جمله اشتغال با مدل‌های مختلف در حال کار هستیم و کل ستاد روی این موضوع متمرکز شده‌اند.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام( ره) با اشاره به اجرای پروژه‌های اشتغالزایی در مناطق کمتر توسعه یافته، گفت: بر این اساس تاکنون 400 هزار شغل به صورت مستقیم و غیرمستقیم طی 5 سال اخیر ایجاد شده و قطعا در 5 سال آینده این رقم افزایش خواهد یافت.
مخبر با بیان اینکه مسکن محرومان را ساماندهی کرده‌ایم که تاکنون 11 هزار واحد آن تکمیل و تحویل شده است،‌ افزود: بعد از این‌که بنیاد برکت احسان سامان گرفت تامین جهیزیه با هدفگذاری انجام شد. در برکت احسان هم هر کاری که در حال انجام است بر این محور بوده است.
وی تاکید کرد: باید قبول کنیم در جنگ تمام عیار اقتصادی و رسانه‌ای قرار داریم که از جنگ 8 ساله سخت‌تر و البته سهل‌تر است. امروز کل ایران درگیر این جنگ است؛ در جنگ 8 ساله بخشی از کشور درگیر بود و 90 درصد مردم زندگی خودشان را می‌کردند. امروز این‌گونه نیست؛ امروز همه ملت ایران هدف هستند و یکی از مهم‌ترین بحث‌هایی را دنبال می‌کنند که نظام را هدف قرار داده‌اند. 
وی ادامه داد: در جنگ 8 ساله واقعا چیزی نداشتیم، هر تکه از کشور دنبال یک موضوع بود. اما امروز کشور  مسنجم است. سهل‌تر از این جهت که کشور زیرساخت‌های بسیار زیادی داریم که با دوران جنگ تحمیلی قابل قیاس نیست. ایران یک کشور پرنعمت است، در هلند که به اندازه مازندران، گیلان و گلستان است 730 میلیمتر بازندگی سالانه دارند که 85 میلیارد دلار صادرات محصولات کشاورزی دارد.
مخبر با بیان این‌که بزرگ‌ترین معضل کشور نقدینگی و جنگ رسانه‌ای است، گفت: حقیقتا نقدینگی یک فرصت است یا تهدید. ما زمین و آسمان را به هم دوخته‌ایم که از فلان کشور فاینانس و پول بیاوریم، اما همین پول‌ها را چه می‌کنیم. نمی‌توانیم مدیریت کنیم این نقدینگی را، همین می‌شود که به سمت بازار می‌رود و بازار را به هم می‌ریزد.
وی با تاکید بر این‌که یکی از نیازهای کنونی ما کمک به ارکان نظام است و بزرگترین اشتباه به دنبال انتقام گرفتن بودن است،‌ گفت: رهبر معظم انقلاب حواسشان به همه چیز است و بابت همین از دولت حمایت می‌کنند. در ستاد آمادگی داریم هر کمکی به دولت و ارکان نظام انجام دهیم.
وی با بیان این‌که کارهای موردی ستاد دستور موکد رهبر معظم انقلاب است، گفت: تامین جهیزیه برای زوج‌های محروم کشور یکی از این کارهاست که امروز 300 جهیزیه از مجموع 2000 جهیزیه ارسال خواهد شد. در ماه‌های آینده اتفاقات بسیاری خوبی در خدمات رسانی به مناطق محروم روی می‌دهد.
وی یاداور شد: در ستاد اجرایی وقتی به مردم وصل می‌شویم 2 بعلاوه 2 چهار نمی‌شود بلکه وضعیت تصاعد هندسی پیدا خواهد کرد. در بنیاد برکت با 5 میلیون تومان 20 میلیون تومان کار کرده‌ایم. در این بخش‌های اجتماعی که توسعه یافته دنبال همین هستیم. 
در این مراسم مدنی معاون مشارکت‌های اجتماعی بنیاد احسان برکت نیز گفت:‌ سالانه 650 تا 700 هزار ازدواج در کشور اتفاق می‌افتد که از این میزان 15 درصد از این ازدواج‌ها دچار مشکلات اقتصادی از جمله تامین جهیزیه می‌شوند.
وی افزود:‌ در مناطقی از کشور جوانانی هستند که حدود 4 سال است در عقد مانده اند اما وسایل اولیه زندگی را ندارند.
وی با اشاره به سیاست‌های ستاد اجرایی فرمان امام در این رابطه تصریح کرد:‌ در طرح تامین جهیزیه مشارکت ‌NGO  و گروه‌های جهادی را داشتیم. 
مدنی با اشاره به برنامه‌ریزی برای اعطای 2000 جهیزیه اظهار کرد:‌بر اساس برنامه تمرکز روی مجموعه‌هایی است  ( خیریه‌ها و گروه‌های جهادی) که بخش زیادی از راه تامین جهیزیه  را رفته‌اند. در حال پیگیری در سه مرکز در تهران هستیم تا 100 هزار پک لوازم‌التحریر را تا اول مهرماه آماده کنیم.
به گزارش تسنیم، جهیزیه اهدایی رهبر معظم انقلاب به زوج‌های محروم کشور شامل یک دستگاه یخچال، ماشین لباشیویی، فرش، جارو برقی، اتو، ساعت، سرویس ظروف آشپزخانه ، سرویس قابلمه، اجاق گاز، تلویزیون، پتو و... است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 403350