تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۵
۱
 
یک روز «توهین» یک روز «بگم بگم»

آقای روحانی! اهانت مداوم به منتقدان در خاطر شریفتان هست؟/ آمریکا تازه شمشیر از رو بسته است؟

Share/Save/Bookmark
 
در این برهه زمانی که وضعیت اقتصادی کشور نابه سامان است، ناگفته‌های اصلی پاسخگویی دولتی به مردم است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان در در جشنواره شهید رجایی درباره موضوع سئوال از رئیس جمهور در مجلس و حواشی آن گفت: «بعد از حضورم در مجلس و پاسخگویی به سوالات نمایندگان، یکی از دوستان خوبم نامه‌ای برای من نوشت و در آن به من گفت که ای کاش فلان مطلب را در پاسخ به سوالات می‌گفتی اما من در پاسخ به او تنها در چند پاراگراف نوشتم که همه حرف‌هایت درست است اما این حرف‌ها برای شرایط صلح است؛ اگر دشمن به میدان نیامده بود و آمریکا نیز شمشیرش را از غلاف خارج نکرده بود، من جور دیگری سخن می‌گفتم اما امروز روز جنگ با دشمن است.»

روحانی در حالی بیان کرده که حرف هایی دارد که موقعیت امروز با توجه به دشمنی آمریکا برای بیان آن مناسب نیست که دو نکته اساسی در این میان وجود دارد.

اول اینکه حسن روحانی طی پنج سال گذشته در سخنرانی‌های مختلف خطاب به منتقدان که بیشتر این افراد از دلسوزان هستند، از الفاظ ناپسند زیادی استفاده کرده است و تا به امروز بیش از 50 حرف ناپسند روحانی علیه به منتقدان ثبت شده است. البته اظهارات عجیب و توهین آمیز مختص رئیس جمهور نسبت به منتقدان و حتی مردم نیست بلکه اعضای هئیت دولت و کابینه دولت نیز در این خصوص کارنامه طول و درازی دارند. این موارد تا حدی است که برخی عنوان می کردند که اینهمه عصبانیت نسبت به منتقدان چه لزومی دارد.

حتی «علی مطهری»، از نمایندگان حامی دولت درباره عصبانیت رئیس جمهور و همچنین مطرح کردن نکات انحرافی که اذهان را به سمت مسائل دیگر سوق می دهد، گفت: « در هر دوره‌ای وقتی روسای جمهور در زمینه اجرایی تحت فشار قرار می‌گیرند، گریزی به صحرای کربلا می‌زنند. ورود رئیس جمهوری به این مسائل صحیح نیست. او مدیر اجرایی است و باید کار خود را انجام دهد.»

حال در این فضا رئیس جمهور مطرح می کند که ناگفته‌هایی دارد که اوضاع کشور و دشمنی آمریکا مجال گفتن این حرف‌ها را باقی نمی گذارد. اینکه رئیس جمهور مطرح می کند که امروز به دلیل دشمنی آمریکا وقت چنین سخنانی نیست، اولا باید گفت که در همه زمان‌ها آمریکایی ها با ملت ایران دشمنی کرده اند و علیه کشورمان انواع و اقسام تحریم ها و فشارهای سیاسی را وارد ساخته اند و این مختص امروز نیست. دشمنی آمریکا علیه کشورمان همیشه محرز بوده است.

ثانیا مسئله ناگفته‌ها پیشتر از سوی رئیس جمهور قبلی با لفظ بگم بگم انجام می شد که امروز بعد از پنج سال وعده ها و حضور دولت یازدهم و دوازدهم در قدرت اجرایی کشور وقت پاسخگویی به مردم است نه طرح مسائل مبهم و نامفهوم که به جای پاسخگویی دولت را در جایگاه مطالبه گری قرار می دهد. در این برهه زمانی که وضعیت اقتصادی کشور نابه سامان است، ناگفته‌های اصلی پاسخگویی دولتی به مردم است که وعده‌های بسیاری در مورد برجام و لغو تحریم‌ها و گشایش اقتصادی به مردم داده بود. اصل ناگفته ها همین موضوع است و بقیه موارد مسائل فرعی و انحرافی است و مردم برای شنیدن آن با توجه به مشکلات معیشتی مختلفی که دارند وقت و انگیزه ای ندارند.

در این برهه زمانی که حتی دولت سخنگو ندارد طرح مباحث انحرافی دردی از جامعه دوا نمی کند و مردم عطش شنیدن برنامه دولت درباره اقتصاد آشفته و راه حل مشکلاتشان را دارند. روحای درحالی از ناگفته ها در جلسه سئوال از رئیس جمهور در مجلس سخن می گوید که به علت عدم تحقق وعده ها و مشکلات متعدد اقتصادی دولت حتی یک عذرخواهی خشک و خالی هم از ملت نکرد.

این درحالی است که چند روز پیش هم وزیر بهداشت خطاب به مردمی که به روحانی رای داده بودند بیان کرد که رای دادید و باید تحمل کنید؛ این درحالی است که اتفاقا کسانی که به روحانی و دولتمردانش دوباره اعتماد کرده‌اند بایستی بیشتر از سایرین نسبت به مطالباتی که داشتند، انتقاد و مطالبه کنند و دولت نیز مسائل فرعی را کنار گذاشته و به مسائل اصلی ملت و کشور بپردازد.
کد مطلب: 403363
 
علی
Romania
۱۳۹۷-۰۶-۲۳ ۰۹:۴۷:۵۰
بسم الله الرحمن الرحیم. بعنوان یک استاد تمام دانشگاه و بیش از 37 سال سابقه علمی و پژوهشی تدریس و تحقیق در ایران، منطقه و جهان و بعنوان کسی که عاشقانه رفاه زندگی در غرب را به افتخار حضور در خاک وطن جهت خدمت و ترویج علم و دانش و ادای تکلیف را رها کردم و حال شاهد این اوضاع هستم واقعا از سخنان آقای روحانی در مجلس متاسف و متاثر شدم که نه تنها از ملت بخاطر سو مدیریت هایی که کشور را به بحران کشانده است عذر خواهی نکرد بلکه سخنان عجیبی گفت که حتی هوادارنش نیز متاثر و مایوس شدند. گویا آقای روحانی سخنان و شعارهایشان در تبلیغات انتخاباتی را فراموش کرده اند که تک تک سلبریتی ها هم دارند اعتراف می کنند اشتیاه کردند این دولت ضعیف ترین و ناکارامد ترین و بحران ساز ترین دولت در 40 سال گذشته است که بر خلاف شعار ایشان در مجلس که با متخصصین مشورت می کنند برعکس ذره ای به متخصصینی که با آنها زاویه دارند مشورت که هیچ خفه می کنند متاسفم از اینکه به کشورم برگشتم تا شاهد چنین وضع دردناکی برای ملتم باشم.