تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۱
 
«مربع‌های قرمز»؛

خاطرات حسین یکتا به چاپ سوم رسید

Share/Save/Bookmark
کتاب «مربع‌های قرمز» که حاوی روایتی از بازیگوشی‌های کودکانه سربازان امام خمینی تا روزهای امدادگری و شناسایی و چشیدن طعم تلخ قطعنامه است به چاپ سوم خود رسید.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:کتاب «مربع‌های قرمز» به چاپ سوم خود رسید. چاپ اول در ۲۵۰۰ جلد و چاپ دوم ۲۵۰۰ جلد با قیمت ۳۵ هزار تومان توزیع شده بود.

این کتاب روایتی است از بازیگوشی‌های کودکانه سربازان امام خمینی تا روزهای امدادگری و شناسایی و چشیدن طعم تلخ قطعنامه.

گفتگو با نویسنده این کتاب را هم بخوانیم:

اصلا «حاج حسین یکتا» را نمی شناختم / 14 بار بازنویسی در 3 سال موجب قوت کتاب شد / برای نوشتن این کتاب، بارها شکستم / خاطرات رزمنده‌هایی که می‌روند را دریابیم

«مربع‌های قرمز» پر است از خاطرات ترش و شیرین و گاهی تلخ نوجوانانی که در مکتب امام خمینی یک شبه مرد شدند. از آنها میان غرش تانک و صفیر گلوله قد کشیدند.
آنها که این روزها رد پای غبار میانسالی بر موهایشان نشسته و هنوز در گوشه ای و سنگری تمام قامت کنار انقلاب ایستاده اند.
و آنها که پایشان به آسمان باز شد و به لقا الله رسیدند.
همان ها که امام در موردشان فرمود : «این جانب از دور دست و بازوی قدرتمند شما را که دست خداوند بالای آن است می‌ بوسم و بر این بوسه افتخار می‌ کنم.» (١) صحیفه امام جلد ١٦ ص ١٤٣)


برشی از کتاب:
ستون گردان بی سر و صدا از کنار مسجد گذشت. آسمان خودش را به گنبد رسانده بود. ستاره ها مثل پولک. راه خاکی تنش را در دل تاریکی از کنار مسجد تاب داده بود، ما هم دنبالش. هر چه جلوتر می رفتیم، دلم بیشتر می لرزید. انگار بعد از مسجد دنیا تمام شده بود. ما بودیم و خدا. زیر دید و تیر مستقیم عراق گردن کشیده بودیم و راه می رفتیم. از هیچ کس صدایی شنیده نمی شد.

منبع: فارس
کد مطلب: 403433