تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۷
 

مسئولان دولتی عمدا در اقتصاد کشور خرابکاری می‌کنند؟

Share/Save/Bookmark
مسئولان دولتی عمدا در اقتصاد کشور خرابکاری می‌کنند؟
 
در مسئله «لجام گسیختگی قیمت‌ها» در هفته‌های اخیر، بر اساس نظر تمام کارشناسان؛ بحث «عدم نظارت دولت» کاملا محرز و علت العلل است اما انگیزه آن برای برخی روشن نیست.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: «غلامرضا تاجگردون»، از نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، روز دوشنبه گذشته طی اظهاراتی در یک پست اینستاگرامی که خبرگزاری فارس آنرا منتشر کرد، نوشت: امروز جلسه کمیسیون در خصوص تهاتر بدهی‌های دولت و بخش خصوصی بود. شک ندارم بانک مرکزی و سیستم بانکی و برخی از ارکان دولت عمدا مأموریت بر خراب‌تر شدن اوضاع و اذیت کردن مردم را دارند.

*متأسفانه قرائن دیگری هم وجود دارد که نشان می‌دهد صحبت‌های تاجگردون درست است و کسانی از درون دولتِ اصلاح‌طلبان به دنبال ایجاد «سابوتاژ» یا همان فتنه اقتصادی هستند.

در ادامه به تعدادی از این قرائن اشاره می‌شود:
یکم_ مسئله «سیاه‌نمایی و القای ناامیدی» نخستین بار از اردوگاه مشترک دولت و اصلاح‌طلبان به گوش رسید!

از شخص رئیس‌جمهور روحانی گرفته که با صحبت‌هایی مثل «خزانه خالیست»، «آب خوردن مشکل دارد» و تأکید بر پر تأثیری تحریم‌ها وارد این مسئله شد تا اظهارات اسحاق جهانگیری، معاون اول او مبنی بر اینکه اقتصاد کشور در «شرایط ته درّه» است [1] و اظهارات سایر ارکان دولت مبنی بر گرسنه بودن مردم و غیره.

جالب آنکه همین مقامات چندماهیست که به منتقدان شماره یک سیاه نمایی و ناامیدی تبدیل شده و حتی عنوان کرده‌اند که القای ناامیدی «خیانت بزرگ» است!

دوم: رؤیت نشانه‌های تعمد در خرابکاری از درون دولت، مسبوق به سابقه است.
پیش از این، محمدباقر نوبخت هم طی اظهاراتی از این گفته بود که: «چرا برخی در داخل می‌خواهند به دشمن گرا بدهند که خزانه کشور خالی است؟! »

او اما دانسته یا نادانسته شخص رئیس‌جمهور روحانی را خطاب قرار داده بود که زمانی گفت: خزانه خالیست!

سوم_ در مسئله «لجام گسیختگی قیمت‌ها» در هفته‌های اخیر، بر اساس نظر تمام کارشناسان؛ بحث «عدم نظارت دولت» کاملا محرز و علت العلل است اما انگیزه آن برای برخی روشن نیست.

چرا برخی اقلام خیلی پیش افتاده حتی دچار کمبود شده‌اند؟
چرا حتی تخمه آفتابگردان که هیچ ربطی به تحریم ندارد گران شده است؟
چرا قیمت خودروی پراید به حدود 40 میلیون تومان رسیده؟
چرا قیمت میوه نسبت به سال گذشته 60 درصد گران‌تر شده؟
و چرا قیمت برخی اقلام در سطح شهر تهران تا 2 برابر نسبت به نقاط دیگر همین شهر، گران‌تر فروخته می‌شود و هیچ نظارتی هم بر آن صورت نمی‌گیرد!؟

***
سه گزاره فوق به روشنی نشان می‌دهد که «دستی در کار است» و همانطور که ما در وبلاگ مشرق نیز به کرّات توضیح داده‌ایم، عزمی برای ایجاد «فتنه و سابوتاژ اقتصادی» مشاهده می‌شود که می‌خواهد با «کارشکنی قیمتی» و غیره؛ کار را به حضور مردم در خیابان‌ها بکشاند.

جالب آنکه طی ماه‌های اخیر، مقولاتی مثل «اغتشاش» و «ناامید بودن مردم» صراحتاً در رسانه‌های دولت مورد اشاره قرار گرفته‌اند...

در همین حال، برخی چهره‌های دولت و اصلاح‌طلب، اغتشاشات اقتصادی دیماه گذشته را طراحی جریان اصولگرا عنوان می‌کنند!


م
کد مطلب: 403543
مرجع : جهان نیوز