تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۰
 

بولتون: دنبال نفت جایگزین برای مشتری‌های ایران هستیم

Share/Save/Bookmark
مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز پنجشنبه گفته دولت آمریکا در حال تلاش برای یافتن عرضه‌کنندگان دیگری غیر از ایران برای مشتری‌های نفتی این کشور بعد از اجرایی شدن تحریم‌ها است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز پنجشنبه گفته دولت آمریکا در حال تلاش برای یافتن عرضه‌کنندگان دیگری غیر از ایران برای مشتری‌های نفتی این کشور بعد از اجرایی شدن تحریم‌ها است. 
بولتون که در مراسم رونمایی از راهبرد دولت آمریکا برای مبارزه با تروریسم حضور داشت گفت: «برای آنهایی که محصولات انرژی‌شان را از ایران وارد می‌کنند تلاش‌های گسترده‌ای جهت پیدا کردن فروشنده‌های جایگزین پیدا کرده‌ایم.»
بیشتر بخوانید:
بولتون فرمان لغو برجام را قاب کرده و به دیوار زده
مشاور امنیت ملی کاخ سفید در ادامه مدعی شد دولت آمریکا علاوه بر بازگرداندن تحریم‌های هسته‌ای که ذیل برجام رفع شده بودند، تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران اعمال خواهد کرد.
بولتون، همچنین بار دیگر ادعاها درباره اینکه دولت فعلی آمریکا مواضع سخت‌گیرانه‌تری در قبال ایران نسبت به دولت «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا اتخاذ کرده است را تکرار کرد.
او گفت: «پیام من به ایران و دیگران این است، ما دولت اوباما نیستیم.»
مشاور امنیت ملی آمریکا سند جدید که از آن رونمایی شد را «اولین راهبرد قوی و جامع آمریکا برای مبارزه با تروریسم از سال ۲۰۱۱» توصیف کرد.
طبق گفته بولتون در سند جدید گروه‌هایی که دولت آمریکا آنها را «تروریست‌های اسلام‌گرای افراطی» می‌نامد به عنوان اصلی‌ترین تهدیدات برون‌مرزی علیه آمریکا و منافع این کشور در نظر گرفته شده است.
او به خبرنگاران گفت: «گروه‌های تروریست اسلام‌گرای افراطی متمایزترین تهدید تروریستی برون‌مرزی علیه ایالات متحده و منافع آن به شمار می‌روند.»
منبع: فارس
کد مطلب: 403673