تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۶
 

تاکنون هیچ ویزایی برای زائرین اربعین صادر نشده است

Share/Save/Bookmark
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در نامه ی به وزیر امورخارجه خواستار حل مشکل صدور ویزای زائرین اربعین حسینی(ع) در استان‌های مختلف کشور شد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در نامه ای به محمد جواد ظریف، وزیر امورخارجه خواستار حل مشکل صدور ویزای زائرین اربعین حسینی(ع) در استان‌های مختلف کشور شد که متن آن به شرح زیر است:

باسمه تعالی
جناب آقای دکتر ظریف
وزیر محترم امور خارجه
با سلام

احتراماً به استحضار می رساند ثبت نام زائرین پیاده روی اربعین حسینی (ع) سال جاری از تاریخ 97/7/5 در سراسر کشور از طریق سامانه سماح حج و زیارت آغاز گردیده و کارکنان عراقی دفاتر کنسولگری موقت عراق در تاریخ 97/7/7 در دفاتر مستقر شده اند.

با عنایت به اطلاعات واصله و گزارشهای مردمی ارائه شده، به دلیل عدم دستور سفارت عراق در تهران به کنسولگری های موقت، این مهم انجام نگردیده و تاکنون هیچگونه ویزایی برای زائرین صادر نگردیده و کارکنان عراقی دفاتر، همچنان در این کنسولگری های موقت معطل دستور از سوی سفارت عراق در تهران است. نظر به وقفه پیش آمده و تاخیر در صدور ویزا، این امر باعث نگرانی زائرین و ایجاد شرایطی خاص در استانها نموده است.

براین اساس امید است دستور فرمائید با قید فوریت نسبت به حل مشکل فوق اقدامات لازم انجام و گزارش آن به مجلس شورای اسلامی ارائه شود.

محمدرضا پورابراهیمی
رئیس کمیسیون اقتصادی

منبع:فارس
کد مطلب: 403715