تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۹
 

دولت ترامپ برای همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای با ایران هم معافیت صادر می‌کند

Share/Save/Bookmark
یک سایت آمریکایی گزارش داده دولت این کشور برای همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌‌ای هم معافیت صادر خواهد کرد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:یک سایت آمریکایی گزارش داده دولت این کشور برای همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌‌ای هم معافیت صادر خواهد کرد.
واشنگتن‌اگزماینر به نقل از منابع مطلع گزارش داده انتظار می‌رود رئیس‌جمهور آمریکا برای کشورهایی که ذیل توافق برجام با ایران در زمینه فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای همکاری می‌کنند، معافیت‌ها تحریمی صادر کند. 
این روزنامه نوشته تحریم‌های دولت ترامپ علیه ایران از 5 نوامبر آغاز خواهند شد، اما موضوع ناامیدکننده برای محافظه‌کاران آمریکایی این است که این تحریم‌ها به میزانی که انتظار می‌رفته گزنده نخواهند بود.
به طور خاص، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای با ایران که در متن برجام مجاز شمرده شده‌اند را از تحریم‌ها معاف خواهد کرد.
در «برنامه جامع اقدام مشترک» یا برجام همکاری‌ها و مبادلات علمی در زمینه دانش و فناوری‌های هسته‌ای مجاز دانسته شده‌اند. 
انتظار می‌رود تصمیم جدید دولت ترامپ برای مستثنی کردن این همکاری‌ها از تحریم‌ها با انتقاد سیاستمدارانی مانند «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید مواجه شود که خواستار اعمال فشار حداکثری علیه ایران بعد از خروج از برجام شده بودند.
واشنگتن پیش از این هم 8 کشور را از تحریم‌های بخش نفت معاف کرده بود که انتقادات سیاستمداران ضد ایرانی از جمله نمایندگان تندرو کنگره را به همراه داشت
کد مطلب: 404111