تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۸
 

عبدالملک الحوثی: هر زمان آمریکا از صلح سخن گفت، حملات تشدید شد

Share/Save/Bookmark
عبدالملک الحوثی: هر زمان آمریکا از صلح سخن گفت، حملات تشدید شد
 
رهبر جنبش انصارالله یمن در سخنانی با بیان اینکه سخن از صلح زدن، یک نیرنگ آمریکایی است، از آغاز فاز جدید حملات ائتلاف سعودی خبر داد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: «سید عبدالملک الحوثی» رهبر انصارالله یمن بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) در سخنانی، دعوت به صلح و آتش‌بس از سوی آمریکا را فریبکارانه دانست و تأکید کرد که هر زمانی که آمریکا سخن از صلح بگوید یعنی فاز جدید حملات قرار است آغاز شود.
رهبر انصارالله یمن در ابتدای سخنان خود با اشاره به دعوت مقامات آمریکایی برای مذاکره و صلح، تشدید حملات ائتلاف متجاوز به یمن را پس از این دعوت دانست و گفت که آمریکایی‌ها هز زمان بخواهند آتش جنگ را در یمن شعله‌ور تر کنند، ابتدا از صلح سخن می‌گویند.
عبدالملک الحوثی با بیان اینکه نیروهای یمنی تشدید حملات نظامی را پیش‌بینی می‌کردند گفت: متجوزان کاملا به برنامه‌ریزی، سلاح و پشتیبانی آمریکا متکی هستند و آمریکا نقش اصلی و مرکزی در عملیات نظامی علیه مردم یمن دارد.
او با توصیف طرفداران عبد ربه منصور هادی به «خیانتکاران» گفت: خیانکاران تحت امر سعودی‌ها و اماراتی‌ها هستند و از این رو آن‌ها هستند که فقط هزینه می‌دهند.
الحوثی بار دیگر به نقش آمریکا در جنگ یمن پرداخت و تأکید کرد که این کشور در تمامی ابعاد و با تمامی جنایات، در تجاوز علیه یمن حضور دارد.
او دلیل این رفتار آمریکا را سود سرشار ناشی از فروش سلاح دانست و گفت که آمریکا دستاورهای بزرگی از لحاظ اقتصادی در جنگ یمن داشته است.
 
صلح با رژیم صهیونیستی
سید عبدالملک الحوثی، در ادامه سخنان خود به روند دیدارها و گفت‌و‌گوهای مقامات عربی با صهیونیست‌ها اشاره کرد و گفت: افزایش حملات در مرحله اخیر با افزایش روابط برخی کشورهای خلیج [فارس] با دشمن اسرائیلی و در مقدمه آن‌ها عربستان و امارات همراه شده است.
رهبر انصارالله افزود: امروزه میان برخی کشورهای خلیج [فارس] و دشمن اسرائیلی سخن از منافع مشترک و دشمن مشترک است و اسرائیل و برخی کشورهای عربی در یک جبهه قرار گرفته‌اند که کاملا محکوم است.
وی در ادامه دور جدید حملات ائتلاف سعودی-اماراتی به یمن را محکوم به شکست دانست و گفت که با فداکاری ارتش و کمیته‌های مردمی و قبائل، این عملیات نیز شکست خواهد خورد و در دوره‌های پیشین هز زمان که عملیات جدیدی را آغاز کردند شکست خوردند و به اهداف اعلامی خود نرسیدند.
عبدالملک الحوثی در ادامه گفت: در یکی از مراحل تبلیغات بسیاری کردند که در حال رسیدن به صنعاء هستیم؛ اما عملیاتشان شکست خورد و تلفات بسیاری دادند و در حال حاضر نیز تلاش دارند بر تمامی استان الحدیده تسلط یابند که در این مورد نیز شکست خورده‌اند و اغلب مناطق استان الحدیده هم اکنون در تسلط نیروهای یمنی است.
او به صراحت تأکید کرد: از ملت ما به دور است که در برابر نظام سعودی و اماراتی ذلیل و خوار باشند؛ دو رژیمی که خود اساسا آلت دست مطلق آمریکا و اسرائیل هستند.
کد مطلب: 404184