تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۴
 

محتوای دیدار کوتاه ماکرون و بن سلمان در حاشیه جی ۲۰

Share/Save/Bookmark
محتوای دیدار کوتاه ماکرون و بن سلمان در حاشیه جی ۲۰
 
ویدئویی که از دیدار کوتاه امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان در حاشیه نشست گروه ۲۰ در آرژانیتن منتشر شده نشان دهنده اظهار نگرانی ماکرون درباره ماجرای قتل خاشقجی است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: به گزارش رویترز، ماکرون روز جمعه در دیدار با بن سلمان در حاشیه اجلاس سران گروه 20 در بوینس آیرس تاکید کرده است که اروپا خواستار حضور متخصصین بین المللی در بازرسی های مربوط به پرونده قتل خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول است.
یکی از مقامات کاخ الیزه اعلام کرد در این دیدار، ماکرون پیامی "بسیار قاطع" را در مورد قتل خاشقجی و همچنین درباره لزوم یافتن راهکاری سیاسی برای حل و فصل اوضاع یمن به بن سلمان منتقل کرده است.
در ویدئویی که از دیدار پنج دقیقه ای میان آن ها منتشر شده است، ماکرون و بن سلمان در حالی که سرهایشان را به هم نزدیک کرده اند در حال گفتگو با صدایی آرام دیده می شوند. ماکرون در حال صحبت مستقیما به چشمان بن سلمان نگاه می کند و ولیعهد جوان نیز در حالی که سرش را تکان می دهد گاهی لبخند می زند.
از صدای مکالمه نیز می توان فهمید که بن سلمان می گوید "نگران نباشید"، ولی ماکرون در پاسخ به او جواب می دهد: «نگران هستم».
در ادامه این کلیپ کوتاه، ماکرون می گوید: «تو هیچ وقت به حرف من گوش نمی دهی»، ولی بن سلمان در پاسخ می گوید: «البته که گوش می دهم.»
در آخر نیز رئیس جمهور فرانسه به ولیعهد سعودی می گوید: «من مردی هستم که سر حرفش می ماند.»

نشست سالانه گروه 20 در حالی روز جمعه کار خود را در آرژانیتن شروع کرد که نقش عربستان در به قتل رساندن جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی بر این اجلاس سایه افکنده است.

م
کد مطلب: 404418
مرجع : تسنیم