تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۹
 

تماس‌های گسترده «هنیه» با رهبران منطقه و جهان برای خنثی کردن تلاش‌های آمریکا

Share/Save/Bookmark
تماس‌های گسترده «هنیه» با رهبران منطقه و جهان برای خنثی کردن تلاش‌های آمریکا
 
منابع فلسطینی از تماس‌های گسترده رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) با رهبران و وزیران خارجه برخی کشورهای منطقه و جهان برای خنثی کردن تلاش‌های خصمانه آمریکا علیه مقاومت فلسطین خبر دادند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس با هدف از بین بردن تلاش‌های آمریکا علیه مقاومت فلسطین و جنبش حماس در مجمع  عمومی سازمان ملل و جلوگیری از پیشبرد پیش نویس قطعنامه‌ خصمانه این کشور علیه فلسطینی‌ها با شماری از رهبران و وزیران خارجه کشورهای منطقه و جهان رایزنی کرد.
هنیه در تماس تلفنی با احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب در جریان تلاش‌هایی که وی از طریق گروه‌های عربی و اسلامی برای مقابله با پیش نویس قطعنامه آمریکا انجام می‌دهد، قرار گرفت.
به گزارش پایگاه خبری شهاب،‌رئیس دفتر سیاسی حماس همچنین با مسئولان پرونده فلسطین در سازمان اطلاعات مصر و نیز با وزیر خارجه قطر گفت‌وگو کرد.
هنیه همچنین نامه‌های کتبی برای شماری از رهبران منطقه و جهان و نیز دبیرکل سازمان ملل متحد ارسال و در این نامه‌ها بر ضرورت اقدام جدی برای شکست تلاش‌های آمریکا علیه مقاومت و دفاع از حقوق مشروع فلسطینی‌ها تاکید کرد، هنیه خواستار مقابله با پیش نویس قطعنامه خصمانه آمریکا شد.

وی در این نامه‌ها خشم ملت فلسطین را از تلاش‌های آمریکا که از رژیم صهیونیستی جانبداری می‌کند و حمایت‌های مالی و معنوی را در اختیار  اشغالگران برای ادامه تجاوزات علیه ملت فلسطین قرار می‌دهد، ابراز کرد.
هنیه خواستار محکومیت رفتارها و اقدامات رژیم صهیونیستی شد که به سبب نپذیرفتن ده‌ها قطعنامه بین المللی که اشغالگری، شهرک‌سازی و حمله به غیرنظامیان را محکوم می‌کند، همانند یک رژیم فراقانونی عمل می‌کند.
وی بر حق ملت فلسطین در دفاع از خویش و مقاومت در برابر اشغالگری با تمام راه‌ها و شیوه‌های موجود از جمله مقاومت مسلحانه تاکید کرد.
هنیه در پایان نامه‌های خود بر ضرورت فعالیت جدی جامعه بین  المللی با تمام وسایل موجود و مشروع برای پایان دادن به اشغالگری اسرائیل و کمک به ملت فلسطین برای تحقق اهداف خود در آزادی و استقلال تاکید کرده است.

م
کد مطلب: 404442
مرجع : تسنیم