تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۶
 
گزارش سیزدهمین نشست کشوری ستاد فجر انقلاب اسلامی:

علامه مصباح یزدی : تقویت باورهای دینی موجب تقویت درخت انقلاب است / حجت الاسلام نبویان:خروجی FATF ازبین رفتن امنیت کشوراست

Share/Save/Bookmark
 
به همت ستاد فرهنگی فجر انقلاب اسلامی سیزدهمین همایش سالیانه این ستاد باحضور بیش از ۵۰۰نفراز دبیران و اعضای کانون های هم اندیشی سراسرکشور با موضوع" چهل سال ایستادگی در مسیر پیشرفت و عدالت" طی دو روز در اردوگاه یاوران حضرت مهدی(عج) در قم برگزار شد
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:به همت ستاد فرهنگی فجر انقلاب اسلامی سیزدهمین همایش سالیانه این ستاد باحضور بیش از ۵۰۰نفراز دبیران و اعضای کانون های هم اندیشی سراسرکشور  با موضوع" چهل سال ایستادگی در مسیر پیشرفت و عدالت" طی دو روز در اردوگاه یاوران حضرت مهدی(عج) در قم برگزار شد.
 

بر اساس این گزارش؛ برنامه نیم روز اول سیزدهمین همایش سالیانه ستاد فرهنگی فجر انقلاب اسلامی باسخنرانی حاج حسین یکتا با موضوع " چهلمین سال انقلاب اسلامی و مسئولیت های جبهه فرهنگی انقلاب" ، و سخنرانی برادر جعفر فرجی مسئول قرارگاه مردمی خدمات اجتماعی با موضوع" معرفی فعالیت ها و زمینه کاری مشترک باقرارگاه خدمات اجتماعی  و سخنرانی حجت الاسلام دکتر نبویان با موضوع " بررسی آثار بلند مدت قراردادهای خارجی در دولت یازدهم و دوازدهم بر کشور" در  قم برگزار شد.
 
 
بنابراین خبر؛ حاج حسین یکتا در این همایش با اشاره به اینکه چهل ساله شدن انقلاب و دستاوردهای آن مدیون خون شهدا و زحمات امام راحل و رهبرمعظم انقلاب و دیگر دلسوزان نظام است ، خاطر نشان کرد: باید از تجربه چهل ساله انقلاب  استفاده کنیم.

 
وی با اشاره به عبور انقلاب از گذرگاه های سخت و پیچ های دشواری که در چهل  گذشته با آن روبرو بوده، یادآور شد: از دوران جنگ سخت و جنگ نرم عبور کرده ایم و انقلاب به سرعت در حال پیشرفت است، پس از گذشت چهل سال از عمر انقلاب الان آرام آرام جوانان دهه هشتاد وارد عرصه شده اند در هر حال اعتقاد من این است که چهل سالگی انقلاب سال بعثت انقلاب است.
 
l

حاج حسین یکتا همچنین با اشاره به گستردگی جبهه دشمن و اقدامات همه جانبه آن برای زمین زدن انقلاب، افزود: جنگ و جبهه، باز و همه جانبه شده است، اما صهیونیست ها و دشمنان انقلاب اسلامی با مطالعه و تحقیق مطمئن شده اند که شکست خواهند خورد و تلاشهای آنها در جهت مبارزه با انقلاب اسلامی تایید کننده این موضوع است، لذا آنها دنیا را بهم ریخته اند چون خودشان به هم ریخته اند.
l

وی با بیان اینکه، تمام وعده‌های امام و رهبری محقق شده و یا در حال تحقق است، با ارزیابی وضعیت فعلی انقلاب اسلامی، تصریح کرد: روزی ما پشت دیواره‌های بصره می‌جنگیدیم اما امروز پشت دیواره‌های بیت‌المقدس هستیم.
 
حجت الاسلام محمود نبویان که دیگر سخنران همایش کشوری ستاد فجر انقلاب اسلامی بود، اظهار داشت: در صحنه سیاست دو رویکرد مقاومت و سازش در تقابل با یکدیگر هستند، دولت سردمدار رویکرد سازش است  و معتقد است مشکلات کشور با کوتاه امدن در مقابل دشمن حل میشود.

دبیر کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس نهم خاطرنشان کرد: دولت روحانی بعد از خروج امریکا از برجام به اروپا روی آورده است این در حالی است که روحانی سالهای  قبل در نامه خود به البرادعی اعتراف کرده است در مذاکرات با اروپاییها در سالهای 82_84چیزی عاید ایران نشده است.

 حجت‌الاسلام نبویان همچنین به روشنگری درقبال پیامدهای برجام و لوایح مربوط به FATF پرداخت و گفت: خروجی برجام نابودی اقتصاد کشور و خروجی fatfاز بین رفتن امنیت کشور است.


وی هزینه‌های سازش را بسیار بیشتر از مقاومت خواند و گفت : آمریکا تنها صنعت هسته‌ای ما را نابود نساخته است بلکه درحال نابودی دانش هسته‌ای ما است ، برجام هم صنعت هسته ای را در معرض نابودی قرار داده است.
 
نماینده سابق مجلس در دوره نهم  با اشاره به اینکه برخی از تعهدات ایران در برجام ابدی است، خاطر نشان کرد: 12 مورد از محدودیت‌های کشور در برجام تا ابد است به عنوان مثال عدم حق نگهداری سوخت مصرف شده در تمام راکتورهای تحقیقاتی و تولید برق کشور، عدم بازفرآوری سوخت‌های هسته‌ای مصرف شده و حتی عدم کسب دانش بازفرآوری نیز توسط دانشجویان ما تا ابد یکی از همین تعهدات است.

وی افزود: در برجام، ایران متعهد شده است سوخت مصرف شده راکتور بوشهر و راکتورهایی که بعدا خواهد ساخت را به خارج از کشور منتقل کند.

این استاد حوزه و دانشگاه تأکید کرد: با امضا و تصویب FATF به صورت جهانی اعلام و ثبت شد که ایران حامی تروریست‌ها است چراکه وقتی قبول کنیم که حزب‌الله لبنان و ملت‌های فسطین، عراق، سوریه و یمن تروریسم هستند بزرگترین حامی آن‌ها ملت ایران است که سر دسته آن‌ها سپاه، سپاه قدس و به خصوص شخص حاج قاسم سلیمانی است.

وی اضافه کرد: طبق این تعهدنامه اگر دادگاهی در کشورهای غربی فردی مانند حاج قاسم سلیمانی را محکوم کند به سرعت و به طور کامل این فرد درصورت درخواست استرداد مجرم باید تحویل داده شود.
 
گفتنی است برنامه نیم روز دوم سیزدهمین همایش ستادفجرانقلاب اسلامی با برگزاری کارگاه های: "ایران سانسور شده" توسط دکتر بذرافکن"، "سبک زندگی اسلامی"توسط حجت الاسلام دکترفعالی،مدیرموسسه سبک زندگی، "روشهای جذب قشرخاکستری"توسط آقای تفکری"تهیه کننده برنامه لاک جیغ تاخدا و "خدمات اجتماعی مردم پایه "توسط اقای فولاد مدیرموسسه ابشارعاطفه ها در عصرپنجشنبه 22 آذر برگزار شد.


 همچنین برنامه روز دوم سیزدهمین همایش کشوری ستادفجرانقلاب اسلامی با برگزاری کمیسیون فرهنگی اجتماعی  توسط " آیت الله سید مهدی میرباقری"، کمیسیون سیاسی توسط " حجت الاسلام دکترسید باقری" ، کمیسیون اقتصادی توسط " دکتر طغیانی" و با جمع بندی دبیر ستاد فجر وسخنرانی علامه مصباح یزدی با موضوع "راهکارهای قرآن و اهل بیت در مقابله با جنگ نرم دشمن"، صبح امروز 23 آذر برگزار شد.
 

علامه مصباح یزدی که سخنران پایانی این همایش دو روزه بود، با اشاره به اینکه در دنیا همواره بین پژوهشگران و اندیشمندان مختلف در نهادهای علمی این بحث مطرح بوده که رابطه دین با زندگی چیست؟، تصریح کرد: برخی از این اندیشمندان غربی و حتی برخی افراد در داخل کشور خودمان معتقدند که دین جایگاهی در زندگی ما انسان ها ندارد و برخی دیکر از این اندیشمندان و متفکران معتقدند دین جایگاه بسیار ویژه ای در زندگی ما دارد و در واقع مهمترین مساله زندگی بشر است.
آیت الله مصباح یزدی در ادامه افزود: در خصوص نقش دین در زندگی دونظریه در تقابل هم هستند اول؛ نقش بنیادی و اساسی، دوم؛ نقش جزیی و بی اهمیت.
 
l

استاد عالی حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه فرهنگ اسلامی چیزی است که ریشه در باورها و ارزشهای دینی دارد، ابراز داشت: اگر این سئوال به خوبی پاسخ داده شود که " آیا فرهنگ مساله اصلی  زندگی بشر است یا نه؟" ، آن زمان تمامی اختلافات  در زمینه جایگاه دین در زندگی بشر و و التزام یا عدم التزام به سکولاریسم  حل خواهد شد.
 
آیت الله مصباح یزدی یادآور شد: در زمان شاه دستگاه فرهنگی کشور سکولاریسم را در مدارس ترویج میکردند.
 

عضو مجلس خبرگان رهبري انقلاب اسلامی را به عنوان یکی از مصادیق شجره طیبه که در قران کریم ذکر شده، تعبیر کرد و گفت: حفظ انقلاب به حفظ باورها و ارزشهای دینی  است. اگر باورها و ارزشهای دینی در جامعه دچار مخاطره شود انقلاب نیز در مخاطره قرار خواهدگرفت ؛ همچون درختی که ریشه های آن آسیب دیده خواهد خشکید.

علامه مصباح یزدی در پایان خاطر نشان کرد: حفظ و تقویت باورهای دینی موجب تقویت درخت انقلاب و ثمر دهی آن خواهد شد.

م
کد مطلب: 404598