تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۷
 
در سیزدهمین همایش کشوری ستاد فجر مطرح شد:

حجت الاسلام نبویان:دولت سردمدار رویکرد سازش با دشمنان است

Share/Save/Bookmark
در صحنه سیاست دو رویکرد مقاومت و سازش در تقابل با یکدیگر هستند، دولت سردمدار رویکرد سازش است و معتقد است مشکلات کشور با کوتاه امدن در مقابل دشمن حل میشود.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:به همت ستاد فرهنگی فجر انقلاب اسلامی سیزدهمین همایش سالیانه این ستاد باحضور بیش از ۵۰۰نفراز دبیران و اعضای کانون های هم اندیشی سراسرکشور  با موضوع" چهل سال ایستادگی در مسیر پیشرفت و عدالت" طی دو روز در اردوگاه یاوران حضرت مهدی(عج) در قم برگزار شد.
حجت الاسلام محمود نبویان  به عنوان یکی از سخنرانان این نشست  اظهار داشت: در صحنه سیاست دو رویکرد مقاومت و سازش در تقابل با یکدیگر هستند، دولت سردمدار رویکرد سازش است  و معتقد است مشکلات کشور با کوتاه امدن در مقابل دشمن حل میشود.

دبیر کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس نهم خاطرنشان کرد: دولت روحانی بعد از خروج امریکا از برجام به اروپا روی آورده است این در حالی است که روحانی سالهای  قبل در نامه خود به البرادعی اعتراف کرده است در مذاکرات با اروپاییها در سالهای 82_84چیزی عاید ایران نشده است.

 حجت‌الاسلام نبویان همچنین به روشنگری درقبال پیامدهای برجام و لوایح مربوط به FATF پرداخت و گفت: خروجی برجام نابودی اقتصاد کشور و خروجی fatfاز بین رفتن امنیت کشور است.


وی هزینه‌های سازش را بسیار بیشتر از مقاومت خواند و گفت : آمریکا تنها صنعت هسته‌ای ما را نابود نساخته است بلکه درحال نابودی دانش هسته‌ای ما است ، برجام هم صنعت هسته ای را در معرض نابودی قرار داده است.
 
نماینده سابق مجلس در دوره نهم  با اشاره به اینکه برخی از تعهدات ایران در برجام ابدی است، خاطر نشان کرد: 12 مورد از محدودیت‌های کشور در برجام تا ابد است به عنوان مثال عدم حق نگهداری سوخت مصرف شده در تمام راکتورهای تحقیقاتی و تولید برق کشور، عدم بازفرآوری سوخت‌های هسته‌ای مصرف شده و حتی عدم کسب دانش بازفرآوری نیز توسط دانشجویان ما تا ابد یکی از همین تعهدات است.

وی افزود: در برجام، ایران متعهد شده است سوخت مصرف شده راکتور بوشهر و راکتورهایی که بعدا خواهد ساخت را به خارج از کشور منتقل کند.

این استاد حوزه و دانشگاه تأکید کرد: با امضا و تصویب FATF به صورت جهانی اعلام و ثبت شد که ایران حامی تروریست‌ها است چراکه وقتی قبول کنیم که حزب‌الله لبنان و ملت‌های فسطین، عراق، سوریه و یمن تروریسم هستند بزرگترین حامی آن‌ها ملت ایران است که سر دسته آن‌ها سپاه، سپاه قدس و به خصوص شخص حاج قاسم سلیمانی است.

وی اضافه کرد: طبق این تعهدنامه اگر دادگاهی در کشورهای غربی فردی مانند حاج قاسم سلیمانی را محکوم کند به سرعت و به طور کامل این فرد درصورت درخواست استرداد مجرم باید تحویل داده شود.
کد مطلب: 404633