تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۸
 
طی بیانیه‌ای؛

سازمان جوانان حقوق بشر خواستاری آزادی فوری «مرضیه هاشمی» شد

Share/Save/Bookmark
سازمان جوانان حقوق بشر خواستاری آزادی فوری «مرضیه هاشمی» شد
 
سازمان جوانان حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران طی بیانیه‌ای، اقدام دولت آمریکا در بازداشت «مرضیه هاشمی» خبرنگار شبکه پرس‌تی‌وی را محکوم کرده و خواستار آزادی فوری وی شد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: سازمان جوانان حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران طی بیانیه‌ای،  اقدام دولت آمریکا در بازداشت «مرضیه هاشمی» خبرنگار شبکه پرس‌تی وی را محکوم کرده و خواستار آزادی فوری این خبرنگار شد. متن این بیانیه به شرح ذیل است:

بنا به گزارش پلیس آمریکا خانم مرضیه هاشمی (ملانی فرانکلین) خبرنگار سیاه پوست آمریکایی تبار تبعه ایران، مجری شبکه ی خبری پرس تی وی، بدون وجود اتهامی دستگیر شد.
رفتار خشونت آمیز و تحقیر کننده ی پلیس با بستن دست و پاهای مشارالیها نقض آزادی بیان و در نتیجه نقض حقوق بشر محسوب می شود.
هرچند از آغاز تشکیل دولت در قاره آمریکا؛ سرخ پوستان و سیاه پوستان در معادلات سیاسی و اعتقادی آمریکا جایگاه بشری نداشته اند و پس از گذشت چند صدسال که ظاهرا از بردگی آزاد شده‌اند، لکن هنوز هم از حقوق برابر با سفید پوستان برخوردار نشده و فاصله طبقاتی و نژادی فراوانی با سفید پوستان دارند.
سیستم قضایی و انتظامی آمریکا نسبت به سیاه پوستان بیدادگری می‌کند به نحوی که درسالیان اخیر تعداد زیادی از افراد سیاه پوست توسط پلیس امریکا به دلایل واهی بازداشت و یا با تیراندازی به قتل رسیده اند.
دستگیری خبرنگار و مستندساز بزرگوار ما نیز مستثنی از این نقض حقوق بشری نبوده و نخواهد بود و ظاهرا نقض حقوق ملی و بین المللی توسط دولت امریکا پایانی ندارد. همان طورکه مقام معظم رهبری مد ظله العالی فرمودند : «هیچ دولتی را نمی شناسم که به قدر دولت امریکا ناقض حقوق بشر باشد. 1/1/1364»
اتفاقی که برای خانم مرضیه هاشمی خبرنگار شبکه پرس تی وی در آمریکا افتاده است خارج از ابعاد حقوق بشری آن که نمونه‌ای از حقوق بشر غربی و آمریکایی است، نمادی دیگر از ماهیت واقعی غرب در شعار چرخش آزاد اطلاعات است!‌
تنها گناه مرضیه هاشمی و دهها خبرنگار دربند در کشورهای غربی این است که توانسته‌اند با گزارش‌های خود پروپاگاندای خبری یک طرفه امپریالیسم و غرب را به چالش بکشند و شکنندگی آن را به اثبات برسانند!
دفاع امروز ما از این خبرنگار دربند فقط دفاع از یک نفر نیست دفاع از آزادی بیان و دفاع از چرخش آزاد اطلاعات است.
سازمان جوانان حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران از کشورهای آزادی‌خواه جهان و سازمان ملل و شورای حقوق بشر و کمیسر عالی درخواست دارد در اقدامی بشر دوستانه نسبت به آزادی خانم مرضیه هاشمی تلاش جدی به عمل آورد.
بدیهی است؛ دولت آمریکا مسئول اقدام غیرقانونی و رفتار ضد حقوق بشری خود خواهد بود.
والسلام علی من اتبع الهدی

م
کد مطلب: 405195
مرجع : فارس