تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۵
 

برزیل و کلمبیا رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا را به رسمیت شناختند

Share/Save/Bookmark
برزیل و کلمبیا رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا را به رسمیت شناختند
 
برزیل و کلمبیا نیز به تبعیت از دولت آمریکا، "خوان گوایدو" رهبر مخالفان دولت ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهور موقت آن کشور به رسمیت شناختند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: به گزارش رویترز، دولت های برزیل و کلمبیا روز چهارشنبه اعلام کردند که گوایدو را به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا به رسمیت می شناسند.
این اعلام حمایت از گوایدو پس از آن اتفاق افتاد که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با انتشار بیانیه ای ریاست جمهوری خودخوانده رهبر مخالفان ونزوئلا را به رسمیت شناخته و اعلام کرد که ایالات متحده از تمام توان اقتصادی و سیاسی خود برای برقراری دموکراسی در ونزوئلا حمایت خواهد کرد.
ترامپ از دیگر دولت های نیمکره غربی نیز خواست تا ریاست جمهوری گوایدو را به رسمیت بشناسند.
گزارش ها حاکی از آن است که دولت های پرو، اکوادور و کاستاریکا نیز به جمع حامیان گوایدو پیوسته و وی را به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا به رسمیت شناخته اند.
گوایدو که رئیس کنگره ونزوئلا است، با ادای سوگند به عنوان رئیس جمهور خودخوانده موقت، باعث ایجاد آشوب در خیابان های ونزوئلا شده است.

مخالفان نیکولاس مادورو رئیس جمهور قانونی ونزوئلا، با برپایی تظاهرات از گوایدو حمایت کرده اند. درگیری پلیس با معترضان در شب گذشته، چهار کشته بر جای گذاشت.
گوایدو اعلام کرده است که به عنوان رئیس جمهور موقت و با حمایت نیروهای مسلح ونزوئلا، به منظور برگزاری انتخابات، قدرت را در دست می گیرد.

م
کد مطلب: 405241
مرجع : تسنیم