تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۲
 

«مغرب» از بازگشت سوریه به اتحادیه عرب حمایت کرد

Share/Save/Bookmark
«مغرب» از بازگشت سوریه به اتحادیه عرب حمایت کرد
 
وزیر خارجه مغرب چهارشنبه‌شب از بازگشت سوریه به اتحادیه عرب حمایت کرد و خواستار انجام هماهنگی‌ها برای این منظور شد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: وزیر خارجه مغرب به جمع کشورهایی پیوست که از بازگشت سوریه به اتحادیه عربی حمایت می‌کنند. 
«ناصر بوریتا» وزیر امور خارجه مغرب در گفت‌وگویی با شبکه خبری الجزیره گفت: «بایستی درباره بازگشت سوریه به اتحادیه عرب میان کشورهای عربی هماهنگی‌هایی انجام شود».
مغرب همانند بسیاری از کشورهای عربی، بعد از آغاز ناآرامی‌های سوریه در سال ۲۰۱۱ سفیرش را از این کشور فراخواند. اندکی بعد، عضویت سوریه در اتحادیه عرب هم به حالت تعلیق در آمد. بازگشت دوباره سوریه به این اتحادیه نیازمند اجماع است. 
کشورهای عربی که شمار زیادی از آنها در سال ۲۰۱۱ از گروه‌های تروریستی مخالف دولت سوریه حمایت کرده بودند اکنون به دنبال آشتی با این کشور هستند.
زمزمه بازگشایی سفارتخانه‌های عربی در دمشق از روزهای آخر ماه دسامبر (2018) افزایش یافته است. عمر البشیر بعد از گذشت هفت سال از بحران سوریه شانزدهم دسامبر 2018 اولین مقام عربی بود که بعد از هفت سال بحران و منزوی کردن سوریه، به دمشق سفر و با بشار اسد دیدار کرد.
یک هفته بعد، امارات پنجشنبه ششم دی ماه سفارت خود در پایتخت سوریه را بازگشایی کرد. یک روز بعد، هفتم دی ماه نیز بحرین اعلام کرد سفارتش در شهر دمشق همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد و اصلا تعطیل نشده بود؛ امری که از آغاز دوباره روابط بحرین با سوریه حکایت داشت.

م
کد مطلب: 405246
مرجع : فارس