تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۲
 

«با پیوستن به پالرمو و CFT آمریکا به همه منابع مالی ایران مسلط می‌شود»

Share/Save/Bookmark
«با پیوستن به پالرمو و CFT آمریکا به همه منابع مالی ایران مسلط می‌شود»
 
عضو هیئت رئیسه کمیسیون امینت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تهدیدات پیوستن ایران به کنوانسیون‌های پالرمو و CFT را تشریح کرد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: محمدابراهیم رضایی عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیوستن به پالرمو (کنوانسیون مقابله با جرایم سازمان‌یافته بین‌المللی,  و «CFT» (مقابله با تأمین مالی تروریسم) به‌ضرر منافع ملی کشور است، گفت: پیوستن و اجرای پالرمو و «CFT» چند تهدید جدی برای منافع ملی ما دارد.

وی با ابراز اینکه "با پیوستن به این کنوانسیون‌ها تعریف گروه‌های تروریستی از اراده ما خارج می‌شود و به‌عهده کشور‌های بیگانه گذاشته می‌شود"، افزود: در نتیجه  ما باید از قوانینی پیروی کنیم که در آن قوانین، تروریسم از سوی آمریکاییها و اروپاییها تعریف شده که حتماً این مسئله مشکلات فراوانی برای ما ایجاد می‌کند.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس در توضیح تهدید دیگر این کنوانسیون‌ها برای منافع ملی اظهار داشت: با پیوستن به کنوانسیون‌های مذکور آمریکاییها به تمام منابع مالی و مراودات اقتصادی ما مسلط می‌شوند و می‌دانند چه‌جاهایی را باید تحریم کنند تا ما ضربه بخوریم، در نتیجه پیوستن به پالرمو و «CFT» یک خدمت اطلاعاتی برای دشمنان ما همچون‌ آمریکاست.
نماینده مردم خمین در مجلس با تأکید بر اینکه "با پیوستن به این کنوانسیون‌ها، ما با دست خودمان اطلاعات مالی و محرمانه کشور را در اختیار بیگانگان قرار می‌دهیم و در نتیجه آنها بر ما مسلط می‌شوند"، گفت: در شرایط فعلی الحاق به این کنوانسیون‌ها جز خسارت برای کشور چیزی در بر نداشته و سودی عاید ما نمی‌شود.

م
کد مطلب: 405471
مرجع : تسنیم