تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۴
 

آیت‌الله جنتی در جلسه امروز شورای نگهبان: خدا با انقلاب اسلامی دوستان خود را عزیز کرد

Share/Save/Bookmark
آیت‌الله جنتی در جلسه امروز شورای نگهبان: خدا با انقلاب اسلامی دوستان خود را عزیز کرد
 
دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه انقلاب اسلامی بزرگترین نعمت الهی به مردم ما بوده است، گفت: خداوند با انقلاب اسلامی دشمنان خود را ذلیل و دوستان خود را عزیز کرد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان در جلسه صبح امروز (چهارشنبه) این شورا با تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س)، به مروری کوتاه و تاریخی از این جریان غم‌انگیز پرداخت و اظهار داشت: در تاریخ سابقه نداشته است امتی با فرزند پیغمبر خود که در سوگ پدر عزادار است، اینگونه رفتار کند و مصیبتی به این سنگینی را فقط صبر کسی مانند علی (ع) می‌توانست تحمل کند.

وی در ادامه به ایام دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی اشاره و تصریح کرد: انقلاب اسلامی نعمت بسیار بزرگی بود که خداوند به وسیله آن دشمنان خود را ذلیل و دوستان خود را عزیز کرد.

دبیر شورای نگهبان در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه این انقلاب شکوهمند ذلت تحمیلی به مسلمانان را گرفت و عزت را به آنان برگرداند، گفت: همه دنیا با انقلاب و حکومت اسلامی مخالف بودند؛ چراکه آن را نمی‌فهمیدند و به همین دلیل از آن ناراضی بودند و این مخالفت‌ها و نارضایتی‌ها به صورت‌های مختلف بروز پیدا می‌کرد که بزرگترین آن جنگ تحمیلی بود.

وی تحول جوانان را از دیگر برکات عظیم انقلاب اسلامی برشمرد و تأکید کرد: این انقلاب جوانان را به گونه‌ای متحول کرد که در اوج فداکاری و ایثارگری، عاشق شهادت بودند و این روحیه ایثارگری توطئه بدخواهان را بی‌اثر کرد.

آیت‌الله جنتی همچنین با شکرگذاری از درگاه الهی برای چهل ساله شدن انقلاب اسلامی، یادآور شد: دشمن با به کار بستن همه توطئه‌ها نمی‌خواست ملت شریف ایران چهل ساله شدن قیام بزرگ خود را ببیند.

دبیر شورای نگهبان در پایان به گوشه‌ای از تلاش‌های امام‌خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی ایجاد این قیام عظیم اشاره و خاطرنشان کرد: ما باید قدردان و شکرگذار این نعمت بزرگ باشیم و البته در این زمینه انجام وظیفه، پاسداری و دفاع از حدود و ثغور انقلاب اسلامی ضروری است؛ چراکه دشمنان خارجی و ایادی داخلی آنان درصدد توطئه هستند.

م
کد مطلب: 405475
مرجع : فارس