تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۸
۱
 

بازداشت گروهک خرابکار وابسته به ائتلاف سعودی در الحدیده یمن

Share/Save/Bookmark
بازداشت گروهک خرابکار وابسته به ائتلاف سعودی در الحدیده یمن
 
نیروهای امنیتی یمن بزرگترین تیم خرابکار وابسته به حزب‌ اخوانی «اصلاح» در «الحدیده» را بازداشت کردند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: دستگاه‌های امنیتی یمن موفق شدند بزرگترین تیم خرابکار وابسته به حزب «الاصلاح» در استان «الحدیده» را بازداشت کنند.
یک منبع امنیتی به خبرگزاری «سبأ» گفت، این تیم در آستانه اجرای نقشه‌ای تخریبی مرتبط با سناریوهای خصمانه بین‌المللی علیه الحدیده بوده است.
در ادامه این گزارش آمده، حزب الاصلاح به همراه کشورهای متجاوز به یمن و در رأس آنها آمریکا طراحی کرده بوده‌اند با تحریک هسته‌های خاموش خود در الحدیده، آشوب، کشتار و انفجار به راه بیندازند.
 
حزب الااصلاح شاخه گروه اخوان المسلمین در یمن قلمداد می‌شود و برخی از اعضای آن روابط نزدیکی با سران ائتلاف متجاوز به یمن از جمله «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی دارند.
در همین راستا، محمد بن سلمان و «محمد بن زاید» آذرماه سال گذشته (1396) با «محمد عبدالله الیدومی» رئیس شورای عالی حزب «التجمع الیمنی للإصلاح» (تجمع یمن برای اصلاح) و «عبد الوهاب احمد الآنسی» دبیرکل این حزب در ریاض دیدار کردند.
آتش‌بس در شهر و بندر الحدیده از ۲۷ آذرماه 1397 (18 نوامبر 2018)  وارد مرحله اجرا شده است، اما ائتلاف سعودی با انجام حملات مداوم، هر روز آن را نقض می‌کند به نحوی که این آتش‌بس در آستانه شکست قرار گرفته است.

م
کد مطلب: 405545
مرجع : فارس
 
Romania
۱۳۹۷-۱۱-۲۶ ۰۸:۵۹:۵۰
احسن به انصارالله